Medya çalışanları Başkent yolcusu

Medya çalışanları Başkent yolcusu

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından düzenlenen Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları kapsamında Türkiye’nin farklı yerlerinden basın mensupları Ankara’da bir araya gelecek. 

A+A-

TÜRKER KOCAKAHYA- Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Kültür Sanat Muhabirleri Derneği’nin düzenlediği Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları başlıyor. Bu kapsamda Türkiye’nin farklı şehirlerinde görev yapan medya mensupları Ankara’da bir araya gelecek. 12 Mart Perşembe günü başlayacak olan etkinlik kapsamında Başkent Ankara’nın tarih ve kültürel değerlerine geziler düzenlenecek. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’un da katılacağı organizasyonda Ankara’nın tarihi ve kültürel değerlerine dikkat çekilecek. Amaçlarının Türkiye’nin kültür turizmine katkı sağlamak olduğunu dile getiren Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir, etkinlikte Başkent olması nedeniyle siyasetin, bürokrasinin gölgesinde kalan Ankara’nın Tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkarılacağının altını çizdi. 

“İLK OLARAK ANKARA’DA BULUŞTURUYORUZ”
Organizasyon hakkında bilgi veren Başkan Gökdemir, “Kültür ve Turizm Bakanlığının Kültür Turizmini, her bir karış toprağından tarih ve kültür fışkıran 81 vilayetimize yayma çalışmalarına bir nebze de olsun katkı sağlayabilmek için Medya, Kültür Sanat ve Turizm buluşmalarını gerçekleştiriyoruz. Kamuoyunu yönlendirebilme açısından aktif rol oynayan Medyanın gücünü ülkemizin Kültür Turizminin 81 vilayete yayılması için doğru değerlendirdiğimiz zaman başarılı sonuçlar almayı düşünmekteyiz. Bu sebeple Türkiye’nin 7 bölgesinden Yaygın ve Yerel medyada görev yapan Kültür sanat muhabirlerini ‘Medya, Kültür Sanat ve Turizm buluşmaları’ çerçevesinde ilk olarak Ankara’da buluşturuyoruz. Ankara buluşmamızı takiben farklı bölgelerimizde pilot seçilmiş diğer illerimiz de de medya temsilcilerimizle bir araya geleceğiz.  Çoğunluğunu Kültür sanat muhabirlerinin oluşturacağı Medya temsilcilerimiz, O bölgelerin tarihi ve kültürel değerlerini yayın organlarında, sosyal medya hesaplarında haber, makale, yazı dizisi şeklinde okuyucularına aktararak bölgeler arası bir kamuoyu oluşturulacağına inanmaktayız” dedi. 

“MİLLİ MÜCADELENİN MERKEZİ OLMUŞTUR”
Etkinliklerin Ankara’dan başlaması hakkında da açıklama yapan Gökdemir, “Bilindiği gibi Başkentimiz Ankara Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetildiği 5,5 milyon nüfusu olan Türkiye’nin nüfus açısından ikinci büyük şehridir. Cumhurbaşkanlığı külliyesi, TBMM, Bakanlıklar, Siyasi Partilerin ve pek çok önemli STK’ların Genel Merkezleri, Genel Müdürlükler Ankara’dadır. Bu sebeple günlük yaşantımızda ‘Ankara’ kelimesini pek çok kez duyarız. Fakat Ankara’nın tarihi ve kültürel değerlerini özel olarak bir araştırmaya girmediğimiz sürece hiçte bilmeyiz. Halbu ki Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu da dahil 6 medeniyete başkentlik yapmış, Milli mücadelenin merkezi olmuş bir şehirdir” ifadelerini kullandı. 

“ANKARA’DA TURİST OLMAYA DAVET EDİYORUZ”
Gökdemir sözlerini, “Ankara kalesi, Hacı Bayram Veli Camii, Agustus tapınağı, Ulus tarihi dokuları, Roma hamamı, Hamamönü ve Müzeleri, Tarihi İpekyolu üzerinde bulunan Ayaş, Beypazarı, Nallıhan ilçelerinde ki olağanüstü tarihi ve kültürel miraslarımız Ankara’nın günlerce gezmekle bitmeyecek bir Tarih ve kültür şehri olduğunun ispatıdır. Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan 7’den 70’e bütün herkesi Tarihi ve kültürel değerlerini görmek üzere Ankara’da Turist olmaya davet ediyoruz” diyerek tamamladı. 

GEZİ PROGRAMI
Etkinlik kapsamında Başkent’e gidecek olan gazeteciler iki günlük programda Ankara’nın tarihi ve kültürel değerleriyle buluşacaklar. Ankara ile başlayan Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları, Nisan ayı sonuna kadar Türkiye’nin farklı yerlerinde yine farklı şehirlerden muhabirlerin katılımıyla devam edecek. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.