(MURAT TAN) AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş ile diğer AK Partili 3 milletvekilinin de memleketi olan ilçelerde Cumhur İttifakı adayları seçimleri kazanamadı.

Aydın’da seçimleri kazanamamasıyla birlikte TBMM KİT Komisyonu Başkanlığı ve Aydın milletvekilliği görevine geri dönmeye hazırlanan Cumhur İttifakı’nın AK Partili Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın memleketi olan Çine’de, seçimleri Millet İttifakı’nın CHP’li başkan adayı Enver Salih Dinçer kazanırken, AK Parti’li diğer 3 milletvekilinin memleketinde de seçimlerin kazananı Millet İttifakı adayları oldu.

DÖRT İLÇEDE DE MİLLET İTTİFAKI KAZANDI

Savaş’ın memleketi Çine’nin yanı sıra, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in memleketi olan ve iki dönemdir MHP’nin elinde olan Nazilli’de de seçimleri, Millet İttifakı’nın İYİ Parti’li başkan adayı Kürşat Engin Özcan kazandı. AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın memleketi olan Efeler’deyse seçimleri kazanan taraf Millet İttifakı’nın CHP’li başkan adayı Fatih Atay oldu. Yıllardır özlemini çektiği iktidar kanadından milletvekiline AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz sayesinde kavuşan Söke’de de durum değişmedi. Aynı zamanda AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Yavuz’un memleketi Söke’de seçimleri, Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Levent Tuncel kazandı.


Kaynak: MURAT TAN