Mersin kutlamalara damga vuran anons krizini sordu

Mersin kutlamalara damga vuran anons krizini sordu

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, 7 Eylül kutlama törenlerinde Ana Muhalefet Partisi Liderinin adını, katılan Vali Yardımcısından sonra anons etmesini eleştirdi. 

A+A-

HABER MERKEZİ- Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, 7 Eylül kutlama törenlerine gölge düşürmek üzere planlar yapıldığını söyleyerek, Valilikçe tören akışını sunmak üzere görevlendirilen memurun, Ana Muhalefet Partisi Liderinin adını, katılan Vali Yardımcısından sonra anons etmesini eleştirdi. 

Aydın düşman işgalinden kurtuluşunun 97’inci yıldönümü kutlama törenleriyle ilgili açıklama yapan CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, törene katılmayan AK Partili vekilleri, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’i ve yapılan anonsu eleştirdi. Mersin, “İktidar Partisi AKP’nin ne milli mücadele ne de bağımsızlık uğruna toprağa düşen canlar çok umurunda olmamış olacak ki; bir tane bile AKP milletvekili törenlere zahmet edip katılmadı. Ya da milli mücadelenin anlamından ve değerinden daha kıymetli işleri çıkmış olsa gerek. Biri doğalgaz fiyatlarına zam yapmakla birisi de arazi işleriyle meşguldü herhalde. Diğer ikisinin ise nerede olduğunu bilen gören dahi yok. Bizler bu dört arkadaşın ne Çete Ayşelerle, ne Yörük Alilerle, ne de Demirci Mehmet Efelerle işlerinin olmadığını biliyoruz da Sayın Aydın Valisi’ne ne demeli?” diye konuştu.

Kutlama törenlerine katılmayan ve 4 günlüğüne izne ayrılan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’i eleştiren Mersin, sözlerine şöyle devam etti: “Böyle bir günde 4 günlüğüne izin alıp yerine vekil bırakmak da neyin nesi? Yoksa Aydın Valiliğinin törenlerde Aydın halkına yaşattığı unutulmayacak rezilliğe mi şahit olmak istemediniz sayın valim? Aydın’a Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlar uyarınca yapılan tanımla 'Ana Muhalefet Partisi' lideri; Aydın Valiliği tarafından programı onaylanan, üstelik de katılımcılar arasında sizin ya da vekilinizin de olduğu bir törene misafir olarak katılacağı size bildiriliyor ve siz izin alıyorsunuz.”

“AYDIN BU REZİLLİĞİ UNUTMAYACAK”
Valilikçe tören akışını sunmak üzere görevlendirilen memurun, Ana Muhalefet Partisi Liderinin adını, katılan Vali Yardımcısından sonra anons etmesiyle ilgili konuşan Mersin, “Görevlendirilen memur üstelik çevresinden gelen uyarılara rağmen adeta bir yerlerden alacağı 'aferin'in hayaliyle kulaklarını kapatarak yapıyor bunu. Devamında ise hediye sunumuna çağırmak lütfunda dahi bulunmuyor. Abideye davet etmek ise aklından bile geçmiyor. Sayın Valim bu tür rezillikler son 17 yılda bu ülkede zaman zaman yaşandı da sonunda Aydın da bu rezilliklerden birini yaşayan iller arasına girdi. Devlet protokolünde Cumhurbaşkanı Yardımcısının hemen yanında ağırlanan bir Devlet Büyüğü ’nü Vali Yardımcısından sonra anons eden bir kendini bilmez hakkında geçen 2 günde ne tür bir inceleme veya soruşturma başlattınız Vali Bey?” dedi. 

Aydın’ın bu rezilliği unutmayacağının altını çizen Mersin, “Sayın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız da nezaketsizliğinde ısrar eden sunucunuza tam da yerinde ve Aydın’a yakışan tavrını göstermiş, bu rezilliğe son vermiştir. Bizleri en çok üzense bu kepazelik tiyatrosunun tüm perdelerinin bizzat Aydın Valisi’nin yerine vekil bıraktığı Vali Yardımcısı Hulusi Arat’ın gözünün önünde cereyan etmiş olmasıdır. Vali namına gelip oraya oturuyorsanız ya o sunucuya haddini bildireceksiniz ya da oradaki Valilik Protokol Müdürüne gereğini yapacaksınız Sayın Arat. Şimdi Aydın Valisi ve Vali Yardımcısından Aydın halkı bu konuda ne yapacaklarını veya yaptıklarını merakla bekliyor” diye konuştu. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum