Mersin’e yapılan saldırıyı kınadılar 

Mersin’e yapılan saldırıyı kınadılar 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığının Ekim ayı meclis toplantısının ilk oturumunda, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’e geçtiğimiz Cuma günü evinin önünde yapılan saldırı, AK Parti, CHP ve İYİ Parti Grubu tarafından kınandı. 

A+A-

MURAT TAN - Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığının Ekim ayı meclis toplantısının ilk oturumu, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun başkanlığında yapıldı. Toplantıda CHP, İYİ Parti ve AK Parti Grubu Başkanlarınca CHP Efeler İlçe Başkanı Mersin’e yapılan saldırı kınanırken, MHP Grubu ise saldırıyla ilgili olarak herhangi bir kınama açıklamasında bulunmadı. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, CHP Grubu adına saldırıyı kınadığı açıklamasındaysa, “Bu saldırı sanmayın ki sadece CHP Efeler İlçe Başkanına yapılmıştır Bu saldırı sizler ve bizler hepimiz için, siyaset yapan herkese yapılmış bir saldırıdır. Eğer bu anlayış egemen olursa bugün bizim İlçe Başkanımızın başına gelenler bir gün hepimizin başına gelebilir” dedi. 

“BAZI KESİMLERDEN TEPKİ GÖSTERİLMEMESİNE ÜZÜLDÜK”

“Cuma günü bir yemeğe gitmek için beklediğimiz İlçe Başkanımızı 200 metre ilerideki evinin önünde tuza kurarak kalleşçe bir saldırıya maruz kalmasından dolayı çok büyük bir üzüntü içerisindeyiz” diyen Atay, “Öncelikle bu konuda hepimizin duyarlı olup gereken tepkiyi göstermemiz gerektiğine inanıyorum. Sayın Valimize, siyasi parti ayrımı gözetmeksizin de Sayın milletvekillerimizin hepsine ve eski milletvekillerimize de teşekkür ediyorum. Emniyet Müdürümüze de 1.5 saat içerisinde failleri buldukları için ayrıca çok teşekkür ediyorum. Kaymakam Bey’e de çok teşekkür ediyorum ama üzülerek söylememiz gerekiyor ki bazı kesimlerden gereken tepkinin gösterilmemiş olması büyük bir üzüntü verici olaydır. Fikirlerle öne çıkamayanlar kaba kuvvetle öne çıkmak isterlerse öyle bir tokat yerler ki bunun siyasi tarihte de çok büyük örnekleri vardır. İnanın çok büyük bir hazin ve hüzün içerisinde siyasi yaşamlarını sonlandırırlar” dedi. 

“ÖLÜMDEN BİLE KORKMAYIZ” 

Mersin’e yapılan saldırıya karışanların birileri tarafından tahrik edildiği imasında bulunan Atay, “Parlamentoda da bulunmuş bir büyüğünüz ve ağabeyiniz olarak inanın parlamentoda yapılan kavgalarda çok öne çıkanlar bir daha hiç aday bile gösterilmemişlerdir. Bu arkadaşlarımız kendi güçlerini fikirlerinden değil de tahrik ettikleri o gencecik çocuklarla yapmaya çalışılırsa eğer inanın ki bizi korkutmak bir yana hiçbir şekilde amaçlarına ulaşamayacaklardır. Herkesin şunu çok iyi bilmesini istiyoruz; Hiçbir şeyden korkmayız, ölümden bile korkmayız ölümden. Bu arkadaşlarımızı tahrik edenlerin yargı önünde hesap vereceklerine yürekten inanıyorum” diye konuştu. 

ÇERÇİOĞLU PARTİ SÖZCÜLERİNE TEŞEKKÜR ETTTİ

Grup başkanlarının yaptığı kınama açıklamalarının ardından konuşan Başkan Çerçioğlu, “Ben de ilçe başkanımıza çok çok geçmiş olsun diyorum. İYİ Parti, CHP ve AK Parti sözcülerine de duyarlılıklarından dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu. 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.