Meryem nine sıcak yuvaya kavuştu

 Meryem nine sıcak yuvaya kavuştu

Karacasu’da hayırsever bir çift, bakıma muhtaç kimsesiz yaşlı bir kadını evlerine alıp sahip çıktı. Yaşlı kadın 75 yaşından sonra sıcak yuvaya kavuştu. 

A+A-

(GÜLAY ÖZTEKİN) Çocukları tarafından bakılmayan ya da kimi kimsesi olmadığı için yalnız yaşayan yüzlerce yaşlı kendilerine uzanacak bir şefkatli el ararken, Asım (67) ve Saltanat(55) Sancak çifti, kimsesiz bakıma muhtaç 77 yaşındaki Meryem Çeşme’yi evlerine alarak ona sıcak bir yuva, aile ortamı sağlayarak insanlık örneği gösterdi. 
Karacasu’da yalnız başına yaşayan ve kendi ihtiyaçlarını gidermekte zorlanan Meryem Çeşme’ye bakması için kaymakamlık aracılığıyla aile bulundu. Daha önce yaşlılara bakan Saltanat Sancak, gönüllü olarak Meryem ninenin bakımını üstlendi. Eşi Asım sancak ile Meryem nineye evini açan Saltanat Sancak, kendi annesi gibi yaşlı kadına bakarak hayır duasını almaya devam ediyor.  
ÖZ EVLADI GİBİ BAKIYORLAR
Meryem nineyi evlerine alan Sancak çifti, öz evlatların dahi bakmayacağı şekilde yaşlı kadına sahip çıktı. Her türlü bakımını, sıcak yemeğini yedirerek 75 yaşından sonra rahata kavuşturan Sancak çifti, başkalarına da örnek teşkil ediyor. 
“ÇİÇEK GİBİ BAKIYORUM”

Meryem nineye 4 yıldır baktığını söyleyen Saltanat Sancak, “Yaşlı kimsesiz bir kadın var bakar mısın diye sorulduğunda hiç tereddüt etmedim. Kendi evimde öz evladım gibi bakıyorum. Bizden önce kız kardeşinin üvey kızı bakıyormuş. Ama haftada bir gelip gidiyormuş. Meryem teyzenin 65 aylığını alıp hiç ilgilenmiyormuş. Gençliğinde edindiği birikimlere el koymuş. Döverek neyi var neyi yok almış elinden” dedi.

YAŞLI KADIN SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Meryem Nine kendisine geldiğinde gözleri görmediğini, şeker hastası olduğunu ve belden aşağısının yaralar içinde olduğunu ifade eden Sancak, “Vücudu yara bere içinde, gözleri görmüyordu. Şekeri 400 idi. Nazilli’de özel bir hastanede gözlerini ameliyat ettirdim. Şekeri 160-180’lere düştü. Yaralarını iyileştirdim. Sırf o rahat etsin üşümesin diye eve kalorifer döşettik. Sıcak suyumuz her şeyimiz var. Hiçbir yerde görmeyeceği rahata, huzura, ilgi ve şefkate kavuştu” diye konuştu. 

NEREYE GİTSE YANINDA GÖTÜRÜYOR

Nereye gitse kendi annesiymiş gibi yanında götürdüğünü söyleyen Sancak, “İzmir’de, Bursa’da yaşayan çocuklarımın yanına gittiğimde de kesinlikle evde yalnız bırakmam ve kendi öz annem gibi yanımda götürürüm. Hayatından çok memnun. Bir aileye kavuştu. Hep birlikte yemek yeriz. Ona ayrı hazırlamam. Biz ne yiyorsak o da aynısını yer. Çok şükür sağlığı yerinde.” dedi. 

“ANNEMİZ YERİNE KOYDUK”

Parası için değil, Allah rızası için baktığını sözlerine ekleyen Sancak, “ Devlet iki aydan iki aya 500 lira para veriyor. Biz parası için bakmıyoruz. Hatta emekli parasını da biriktirip gözlerini ameliyat ettirdik. Kendi annemiz ve babamız vefat ettiler. Onu annemiz yerine koyduk. Gücümüz, imkanımız yettikçe de bakmaya devam edeceğiz” dedi. 

sancak-ciftinden-insanlik-dersi-88475-4a62956010b9a8984f765547d8cdbab2.jpgsancak-ciftinden-insanlik-dersi-88475-62f15c5b21641a2acf836b543bb9e2ba.jpgsancak-ciftinden-insanlik-dersi-88475-81db2e802e06cc72366497db6dfdf338.jpgsancak-ciftinden-insanlik-dersi-88475-d72683fb2c1018f59f147123b73952c5.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.