MHP Aydın'da Kongreleri başlatıyor 

MHP Aydın'da Kongreleri başlatıyor 

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 17 Ağustosta Koçarlı ve Karacasu kongrelerinde yapılacak denetim ve kontrolleri açıkladı.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 17 Ağustos'ta Koçarlı ve Karacasu ilçelerinde başlayacak kongre sürecinin birlik ve beraberliklerinin daha sağlam temellere oturması için fırsat olmasını dilediklerini belirtti. “Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve Şehitlerimizin aziz hatıralarını nesillere taşıma zamanıdır” ifadelerini kullanan Alıcık; “Bütün arkadaşlarımın dava ruhu ve kardeşlik hissiyatıyla partimizin başarısı için sorumluluk alacağına yürekten inanıyorum. Üzerine titrediğimiz bu muhteşem millet eserinin ve inanmış kadrolarımızın siyasal mücadele alanı dışında başka emeller uğruna israf edilmelerine, acımasız projelerle silinip gitmesine, geleceklerinin başka istikametlere sürüklenmesine asla göz yummayacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi. 

KONGRELERDE DENETİMLER YAPILACAK

MHP Genel Merkezinin kongre genelgesi disiplininde yapılacak   kongrelerde; İlçe kongrelerinin gerçekleşeceği alanlar dezenfekte edilecek, kongrelerin gerçekleşeceği alan girişlerinde ateş ölçer ile delegelerin ateşlerinin ölçülecek, delegelere maske temin edilmeyecek, delegelerin salon içinde sosyal mesafe kurallarına uygun biçimde maske ile yer almaları, oy kullanma işlemini sırayla yapmaları, oy kullanma işleminden sonra sandık başına delegelerin beklememeleri sağlanacak.
Kongrelerin seyircisiz bir şekilde sadece hazirun listesinde adı bulunan delegelerin katılımıyla gerçekleşmesi sağlanacak.Alıcık;

“İlçe kongrelerine genel merkezimizden onayı alınan dava arkadaşlarımızla tek liste olarak gidilmesi, birlik ve bütünlüğümüz adına aday çıkarılmaması. İlçe kongrelerimize müdahale ve sızma teşebbüslerinin her şart ve durumda engellenmesi. Genel Merkezimizin bu kararlarına uymayan kişi ve kişiler hakkında gereken her türlü tedbir alınacaktır” ifadelerini kullandı.

“Bizim kongrelerimizde kaybeden yoktur; kazanan ise sadece ve sadece Milliyetçi-Ülkücü Hareket’tir” sözlerini kullanan Alıcık; “Milliyetçi-Ülkücü Hareketin kurultayı; liyakat, sadakat ve samimiyet vahası,  milliyetçi-ülkücü seslenişinin otağı, manevi irşat ve telkin kaynağımızdır” diyerek sözlerine son verdi. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.