MHP'li Alıcık Hıdırellez'i kutladı

MHP'li Alıcık Hıdırellez'i kutladı
MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, baharın gelişinin sembolü olan Hıdırellez Günü'nü kutladı. Alıcık, Türk kültürünün bir parçası olan Hıdırellez'in, geçmişle gelecek arasında önemli bir köprü görevini yerine getirdiğine dikkat çekti.

Alıcık, yazılı açıklamasında, ''Yeryüzü var olduğu günden beri, sahip olduğu kültür değerlerini gittiği her coğrafyaya taşıyan Türk milleti, tarih boyunca bu zenginliği korumuş ve nesilden nesle aktararak, günümüze kadar ulaştırmıştır. Doğayı sevmeyi, ona saygı duymayı ve onu korumamız gerektiğini bizlere hatırlatan bir kültür mirası olan Hıdırellez, tarihi, kültürel ve sosyal bağlarla, toplumsal huzurun, beraberlik ve komşuluğun pekişmesine de katkıda bulunarak hoşgörü ve yardımlaşma ortamının temininde önemli rol oynamaktadır" ifadelerini kullandı.

"GEÇMİŞLE GELECEK ARASINDA ÖNEMLİ BİR KÖPRÜ"

5-6 Mayıs Hıdırellez Günü'nün soğuk kış günlerinden sonra baharın gelmesi ve doğanın yeniden canlanması nedeniyle, Türk dünyasında olduğu gibi Türkiye'de de sevinç ve coşkuyla kutlandığına işaret eden Alıcık, şunları kaydetti: "Kardeşlik ve hoşgörüyle yoğrulduğu Türk kültürünün bir parçası olan Hıdırellez, geçmişle gelecek arasında önemli bir köprü görevini yerine getirmektedir. İnanıyorum ki, bereket, sağlık ve umut dolu dileklerin kabul olduğu Hıdırellez ile bu topraklarda yüzyıllar boyunca süren varlığımızın özü olan derin bağlarımızın da gücü tazelenecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; güzel günlerin müjdecisi kabul edilen bu günün, toplumsal huzurumuzu artırması dileklerimle tüm Aydınlı hemşehrilerimin, fedakar dava arkadaşlarımın ve insanlığın Hıdırellez Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.''

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.