Milli futbolcu Merih Demiral’ın Avusturya –Türkiye maçın attığı golün sevincini ‘Bozkurt’ işareti yaparak kutlaması geride kalan süreçte büyük yankı uyandırdı. CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın geçtiğimiz günlerde katıldığı televizyon programında, “Bozkurt işareti milliyetçilere ya da Türklere mahsus değildir. Bu ayrımlar doğru değil. Biz de geçmişte bu semboller üzerinden ayrıştırma peşine düşenler olmuştu. Yani zafer işareti olursa yasak, bozkurt işareti olursa serbest diye bir yaklaşım doğru değil” sözü bazı eleştirilere neden olurken, MHP Aydın İl Başkanı Alıcık da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Tezcan’ın yaklaşımıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Türk Tarihi konusunda cahillik, CHP tarihinde de derin cahillik içindeler” diyen Alıcık, Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin birilerini rahatsız ettiğini vurguladı. 

Mhpli Aliciktan Chpli Tezcana Derin Cahil Ithami Alicik Chp Tarihinde De Derin Cahillik Icindeler 485330 Da40156D77B834Be7F7E835Dbd50Ea6F

“MİLLİYETÇİLİK CHP’DE SEMBOLİK BİR HAL ALMIŞTIR”

MHP’li Alıcık, Tezcan’ın savunduğu yaklaşım üzerinden yaptığı değerlendirmede, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün ruhunu incitiyorlar. Kahraman Türk Ordusuna çirkin iftiralar atanların, mandacılıktan medet umanların, kabuk bağlamış yaraları deşerek siyaset üretileme derdinde olanların Türk milliyetçiliği, ülkücülük, bozkurt gibi kutlu değerleri anlamasını beklemiyoruz” dedi. CHP’nin kuruluş itibariyle kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve inkılapları çizgisinde, Türk milliyetçiliğini esas alan tam bağımsızlıktan taviz vermeyen,  unutulan eski tarihini araştırıp sahip çıkan ve Türk'ün milli sembolü Bozkurt’u simge edinen bir parti olarak kurulduğuna vurgu yapan Alıcık, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatı sonrası milliyetçilik çizgisinden hızla uzaklaşmış, milliyetçilik sadece altı oktan biri olarak sembolik bir hal almıştır. Başbuğ Alparslan Türkeş “CHP Atatürk'ün çizgisinden çıkmamış olsaydı; ben MHP'yi kurmazdım” sözü ile hiçbir değerlendirmeye gerek kalmaksızın konuyu bitirmiştir” ifadelerini kullandı. 

Bülbül TÜİK’in gerçek verileri paylaşmasını istedi Bülbül TÜİK’in gerçek verileri paylaşmasını istedi

Images-1

“BAĞIMSIZLIĞIMIZA ASLA GÖLGE DÜŞÜRMEYECEĞİZ”

Bilimsel, teknolojik ve ekonomik kalkınmasına öncülük edecek projeler üretip hayata geçirerek, Türk ve Türkiye Yüzyılını ıskalamayacaklarını belirten Alıcık, “Türk Milleti her alanda daima ileriye hızla ilerlerken, gençlerimizin spor dallarında ortaya koyduğu başarıyı doyasıya yaşayacağız. Türk Gençliği kendine duyulan güven göz kamaştıran başarıları ile Türkiye üzerinde hesap yapanların dengesini sarsıyor, keyfini bozuyor. Meydanın boş olmadığını cümle aleme gösteriyor. Hep birlikte; Türk Milleti diyeceğiz, vatan diyeceğiz, al bayrağımızın altında hep beraber toplanıp bağımsızlığımıza asla gölge düşürmeyeceğiz”  diye konuştu. 

Mhpli Aliciktan Chpli Tezcana Derin Cahil Ithami Alicik Chp Tarihinde De Derin Cahillik Icindeler 485330 A37E4A89C0637C10329Cf8Ff818E4Cf5

“HER ZAMAN HÜSRAN OLACAKLAR”

“Türk Milletimizin hak ve hukukunu birlik ve beraberlik birlikte savunacağız” diyen Alıcık, “Türk Devletimizin egemenlik ve hükümranlık haklarını beraberce koruyacağız. İnsanımızın haysiyet ve onurunu, ekonomik ve demokratik güvenliğini, itibar ve iradesini zedeletmeyeceğiz. Geride kalan, geçmişe takılı kalan, bir olamayan, birlik olamayan zihniyetlerle zaman kaybetmiyoruz. Türk milletinin birliği, dirliği ve Türkiye’nin küresel güç mertebesine ulaşması amacıyla geceyi gündüze katan Cumhur İttifakı oldukça yenilmemizi ve yıkılmamızı hedefleyenler her zaman hüsran olacaklar” ifadelerini kullandı. 

Hicri Yılbaşı ve Muharrem ayının da mübarek olmasını dileyen Alıcık, “Ehl-i Beyt’in yüce isimlerine Cenab-ı Allah’tan rahmet ve sevdiklerinden olabilmeyi diliyorum. Rabbim hepimize Hz. Hüseyin gibi iyilik kutbu, kahramanlık yurdu olabilmeyi nasip etsin. Hüzün ve matem ayı olan bu ay içinde yapılan duaların kabul edilmesini Allah’tan niyaz ediyorum” dedi. 

Muhabir: Murat Tan