Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Murat Tan'ın haberine göre,  Avusturya - Türkiye maçında filelere gönderdiği 2 golle yıldızlaşan Merih Demiral’ın gol sevincini bozkurt işareti yaparak kutlaması, hem sahada hem de sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. CHP’li Efeler Belediye Meclisi Üyesi Sidar Kaya’nın, Demiral’ın saha da kullandığı ‘Bozkurt’ işaretine yönelik olarak sosyal medya hesabından paylaştığı eleştirilerse dikkat çekici bulundu.

Whatsapp Image 2024 07 03 At 16.36.39 (1)

Aydınlı başkan esnafın sesi oldu Aydınlı başkan esnafın sesi oldu

Kaya’nın eleştirileriyle ilgili açıklama yapan MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın, Demiral’ın gol sevincini bozkurt işaretiyle paylaşmasının içeride ve dışarıda pek çok çevreye rahatsız ettiğine dikkati çekerek, Böyle zamanların en güzel tarafı da her şeyin ve herkesin ayan beyan ortaya çıkmasıdır” dedi.

Whatsapp Image 2024 07 03 At 16.36.39 (3)

“FARKLI ARAYIŞ VE AÇIKLAMALARIN BAHANESİ OLMUŞTUR”

Kaya, bazı tepkileri de beraberinde getiren eleştirisinde, “Tarihsel bir mücadele verildi. Bu sembolle bizim yan yana getiremezsin. Madımak’ta yananları sabah anarken akşam bu sembolü gözümüze sokamazsın” ifadelerini kullandı. Sosyal medya hesabından konuya ilişkin UEFA’nın soruşturma başlattığı haberini de paylaşan Kaya’nın, ‘Bozkurt’ işaretine yönelik ifadelerine tepki gösteren MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın ise konuya ilişkin açıklamasında, “CHP Efeler Belediye Meclis Üyesi bir zat-ı muhteremin sosyal medya üzerinden yapmış olduğu bir paylaşıma dair, muhatabımız olmasa da Yüce Türk Milletinin bir ferdi ve Milliyetçi Hareket Partisi Efeler İlçe Başkanı olarak cevap verme lüzumu doğmuştur.  Dün akşam oynadığı futbol ve attığı gollerle milletimizin takdirini ve haklı övgüsünü kazanan Merih Demiral kardeşimizin, gol sevincini Bozkurt işaretiyle paylaşması anlaşılan içimizde ve dışımızda pek çok çevreyi rahatsız etmiş, farklı arayış ve açıklamaların bahanesi olmuştur” dedi. 

Whatsapp Image 2024 07 03 At 16.36.39

KILIÇDAROĞLU İLE KARAMOLLAOĞLU’NU HATIRLATTI 

Demiral’ı ‘Milli Kahramanımız’ olarak nitelendiren Baskın, “Merih Demiral kardeşimizin fileleri havalandırmasına müteakip yaptığı Bozkurt işareti Yüce Türk Milletinin dünyaya bir mesajıdır. Bir şeyler paylaşma gereği duyarsanız; Adalet yürüyüşü sırasında, seçimlerde Bozkurt işareti yapan önceki Genel başkanınız sayın Kılıçdaroğlu'na, altılı ganyan ortaklarından sayın Karamollaoğlu'na karşı da aynı performansı bekliyor ve sizi kamuoyunun ve Yüce Türk Milletinin vicdanına havale ediyorum. Böyle zamanların en güzel tarafı da her şeyin ve herkesin ayan beyan ortaya çıkmasıdır. Türk ve Türkiye Cumhuriyeti düşmanlarını rahatsız eden, uykularını kaçıran, su kaynattıran, bilyalarını dağıtan, kayışlarını koparan Milli Kahramanımız Merih Demiral’ı ve milli takımımızı canı gönülden kutluyor, ‘Türk’e durmak yaraşmaz’ diyerek ‘Bizim Çocuklar’ın, milli gururlarımızın başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 07 03 At 16.36.39 (2)

Muhabir: Murat Tan