MHP'li Korkmaz: Nazilli Belediyesi hakkını savunamıyor

MHP'li Korkmaz: Nazilli Belediyesi hakkını savunamıyor

MHP Nazilli İlçe Başkanı Cüneyt Korkmaz, seçim sürecinden sonra parti olarak yaptıkları çalışmaları ve Nazilli Belediyesi’nin 31 Mart’tan sonra yaptığı çalışmaları değerlendirdi.

A+A-

AYŞE AKTAŞ- 31 Mart yerel seçimlerinden sonra geçen 8 aylık süreçte MHP Nazilli İlçe Teşkilatı olarak eksik gördükleri taraflara çözüm aradıklarını ifade eden Korkmaz, en büyük eksiklerinin iletişim olduğunu ve bununla ilgili çalışmalarının devam ettiği ifade etti. 2 bin 500’e yakın üyelerinin olduğunu söyleyen Korkmaz, ”Üyelerimize giden mesajları incelediğimizde birçok numaranın değişmiş olduğunu fakr ettik. Numaralar değiştiği için de gereksiz yerlere mesajlar gitmiş. Biz de o yüzden seçimin hemen sonrasında bu telefon numaraları güncellemek için çalışmalara başladık. Bununla ilgili mahalle ve köylere gidip ziyaret ediyoruz. Oradaki eski üyelerimize ulaşmaya çalışıyoruz. 9, 10 köyümüzü bitirdik. Ziyaretlerimiz sırasında yeni dönem seçilmiş muhtarlarımızı da ziyaret edip hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

‘NAZİLLİ İÇİN CİDDİ KAYIP’

Nazilli Belediyesi’nin birçok yapmış olduğu çalışmaları onaylarken onaylamadığı işlerin de olduğunu, gözlemlerine göre birtakım işlerin ters gittiğini ifade eden Korkmaz, “Seçimden sonra geçen 8 aylık süreçte Nazilli Belediyesi ilçede üç kez yöresel ürünler pazarı açarak organizasyon firmalarına para kazandırırken Nazilli esnafının yapacağı panayır ya da etkinliklere izin verilmedi. Nazilli’nin parasının dışardan gelen firmalara kazandırılmış olmasını ciddi bir kayıp olarak görüyorum” dedi.

NAZİLLİ BELEDİYESİ HAKKINI SAVUNAMIYOR

Nazilli Belediyesi’nin hizmetler konusunda da çok ihmalkar olduğunu, en büyük ihmalin de Büyükşehir Belediyesi’ne karşı hakların savunulamadığının altını çizen Korkmaz, “Büyükşehir yıllardır bizim onlara verdiğimiz vergilerden olan su parası, ruhsat, minibüs hatları, parklar, otoparklar ve en son otogar var. Bunları tamamıyla Büyükşehir’e verdiğimiz büyük bir bütçe var. İş adamlarından alınan vergi var. Bizim şehrimizdeki iş adamlarından da pay alıyor. Aynı zamanda 160 binlik nüfusundan dolayı İller Bankası’ndan ciddi rakamlar alıyor. Böyle bir bütçeyi Nazilli halkı adına kendisi kazanıyor ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne geçiyor. Biz Nazilli olarak bu alınan paranın karşılığını istiyoruz. Bunun karşılığı otoparkımızı, bunun karşılığı olan yollarımızı, bunun karşılığı olan alt yapımızı, tesislerimizi istiyoruz. Çünkü Aydın Büyükşehir bir önceki dönemde de bu paraları almıştı. Bu dönemde de almaya devam ediyor ve hala daha bunun karşılığında Nazilli halkına hiç bir şey vermedi. Nazilli belediye Başkanı’ndan ve Nazilli Belediyesi’ni temsil eden partililerden bu haklarımızı aramalarını bekliyorum” dedi.

KARŞILIĞINI ALAMIYORUZ

Nazilli’nin birçok sorunun olduğunu bu sorunların çözümü için Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve yönetimindeki partililerin projelerle ilgili açıklama yapmalarını beklediklerini söyleyen Korkmaz, “Nazilli’nin birçok çözülmemiş sorunu var. Otopark sorunu, alt yapı sorunu. Biz bunların ücretini ödüyoruz ancak ödediğimiz şeylerin karşılığını alamıyoruz. Aydın Büyükşehir’in Nazilli için yaptığı tek şey su tahsilatı için yapmış olduğu bina. Başka da bir şey yapmadı. O yüzden büyükşehirden alacaklıyız. Biz Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’dan ve Yardımcısı Mert Öreroğlu’ndan bu konuda Aydın Büyükşehir’e baskı oluşturmalarını ve hizmetlerin yerine getirilmesini istiyoruz. Bununla ilgili projeleri de bize açıklamalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

KULAKTAN DOLMA SÖYLENTİLERE İNANMAYALIM

Nazilli Belediyesi’nden Nazilli halkının hakkını savunmasını, alınan park, otogar kiralarının Nazilli’ye yatırım olarak dönmesi gerektiğini söyleyen Korkmaz, “Bizler birçok kulaktan dolma şeyler duyuyoruz. Bunlardan bir tanesi şu; park ve otogarın parasını büyükşehir alacak, işçiliğini Nazilli Belediyesi yapacak. Güvenlik vesaire işlerini Nazilli Belediyesi’nin yapacağı gibi söylentiler duyuyoruz. Bu söylentiler de bize ortada hoş olmayan bir anlaşmanın olduğunu gösteriyor. Söylentiler doğru değilse bize bunu ispat etsinler. Nazilli’den alınan parkların kira gelirleri ile Nazilli’ye neler yapılacak, bize bunların açıklanmasını bekliyoruz. Aylar önce kendilerine sormuştum çünkü. Bir arkadaşımın 5 yaşındaki çocuğu bile Nazilli’ye yapılacağı söz verilen aqua parkın beklentisi içinde. Özlem Çerçioğlu’nu sevdiğini söylüyor. Küçücük çocuğu bile aqua park gelecek diye kandırmışsınız, inandırmışsınız ama hala bir şey görmedik. O yüzden bize vadettiklerini bir an önce yapmaya başlamalarını bekliyoruz. Büyükşehir’e otogar verildi ancak nasıl verildi bir bilgimiz yok. Nazilli halkı hakkını savunmak için Kürşat Bey’e oy verdi. Nazilli otogarını kaybettiğimizde, parkları kaybettiğimizde Nazilli’nin bundan bir çıkarı yoksa demek ki Kürşat Bey Nazilli’nin haklarını savunamıyor demektir. Bir an önce bunlarla ilgili çözümleri paylaşmalı ve halkı aydınlatmasını bekliyoruz” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.