“MHP’yi hedef gösterme çabaları komedidir” 

“MHP’yi hedef gösterme çabaları komedidir” 

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’in geçtiğimiz Cuma günü evinin önünde uğradığı saldırı nedeniyle CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır tarafından MHP camiasının hedef gösterildiğini söyledi. 

A+A-

MURAT TAN- CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’in geçtiğimiz Cuma günü evinin önünde uğradığı saldırı nedeniyle sessizliğini bozan MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan isim vermeden yaptığı açıklamada CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’ı eleştirdi. Pehlivan açıklamasında isim vermeden eleştirdiği Çankır’ı ‘Siyaset Bezirganı’ olarak itham ederken, “Adli takibi devam eden bir konuda Malum Aydın İl Başkanının takındığı tavır; başta Cumhuriyetçi seçmenleri, demokrasi sevdalısı hemşerilerimi hayal kırıklığına uğratmıştır. Adaletin, Türk Milleti adına vereceği karar beklenmeli, olayın aydınlığa kavuşması sürecini aksatacak açıklamalardan kaçınılmalıdır” ifadelerini kullandı. 

“BÜYÜK ATATÜRK’ÜN KEMİKLERİ SIZLAMAKTADIR” 

Türkiye’nin bir yanda içi boş tartışmalarla meşgul edilirken, diğer yanda milli enerjisi ve gelecek hedeflerinin tahrip ve tahrif edilmekte olduğunu söyleyen Pehlivan, “Çıkar ittifakları, çürük ortaklıklar, çarpık ilişki ve irtibatlar ülkemizi hem zora sokmakta hem de siyasi yozlaşmayı tehlikeli boyutlara taşımaktadır. Türk Milleti ve Aydın'ın yürekli efeleri, gelişmeleri esef ve endişeyle takip etmektedir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne karşı tahammülsüzlükleri malum ve merbut olan karanlık niyet sahipleri arkadan dolaşarak, aynı zamanda planlı itibar ve irade suikastleriyle ülkemizin diriliş ve yükseliş ümitlerini köstekleme yarışına girmişlerdir. Bu süreçte malum siyasi parti tamamıyla kontrolden çıkmış, siyasi ahlaktan vahim şekilde savrulmuş, millete aidiyet bilincinden hızla uzaklaşmıştır. Malum siyasi partinin ve Terörün aynı kulvar ve kumanda merkezine sabitlenmesi büyük bir sorun olarak karşımızdadır. Büyük Atatürk’ün kemikleri sızlamaktadır” dedi. 

“İNSANLARIN EKMEĞİYLE OYNAMAK KALLEŞLİKTİR”

“Türkiye ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde hesap yapanlar çuvallamaya; oyun kuranlar, senaryo yazanlar melanetlerinde boğulmaya mahkûmdur” diyen Pehlivan, açıklamasında geçtiğimiz Cuma günü Mersin’e yapılan saldırıyla ilgili olarak da sessizliğini bozdu. “Aydın için Aydınlı hemşerilerim için tek kelam etmeyen Siyaset Bezirganı Malum il Başkanı için geçtiğimiz günlerde yaşanan  olay basının karşısına çıkmasına vesile olmuş, kamuoyunda Aydın ilinde bu İl Başkanın varlığının fark edilmesine neden olmuştur” diyen Pehlivan, “Camiamızı hedef gösterip kalleşlikten bahsedenler sözümüz size; belediyelerde, emek üzerinden siyaset yapıp ekmeğinin peşinde olanları iftira atarak, işten çıkarmak kalleşliktir. Sırf kendi siyasi görüşünden olmadığı gerekçesi ile işçiyi işten atmak kalleşliktir.  İşçilere, şuna selam verdin, bununla konuştun diyerek mobbing uygulamak kalleşliktir. Kendi yerel iktidarının gücünü kullanarak insanların gelecek, umut ve ekmekleriyle oynamak kalleşliktir. Bize bu bölgeden az oy çıktı diye hizmeti aksatılan hemşerilerimize bu zalimliği yapmak kalleşliktir” diye konuştu. 

“ÖZÜR DİLEYECEK HİÇBİR İŞİN İÇİNDE OLMADIK”

Türkiye Cumhuriyeti Hukuk Devleti olduğunu söyleyen Pehlivan, “Adli takibi devam eden bir konuda Malum Aydın İl Başkanının takındığı tavır; başta Cumhuriyetçi seçmenleri, demokrasi sevdalısı hemşerilerimi hayal kırıklığına uğratmıştır. Adaletin, Türk Milleti adına vereceği karar beklenmeli, olayın aydınlığa kavuşması sürecini aksatacak açıklamalardan kaçınılmalıdır. Hedef saptırma gayretleri boşunadır. Hedef gösterme çabaları komedi haline gelmiştir. Milliyetçi-Ülkücü Hareketin mensuplarına hiçbir leke süremezsiniz,  süremeyeceksiniz. Hukuk dışı hiçbir olayla ilişkilendiremezsiniz. Biz özür dileyecek hiçbir işin içinde olmadık, olmayız. Güçlü Cumhur İttifakı ilkelerinde siyaset yapmaya devam edeceğiz. Vaktimizi sivrisinek vızıltılarını dinleyerek geçirmiyoruz. Hemşerilerimizle Çağdaş Aydın Kenti için çalışıyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.