Millet İttifakı Aydın için toplandı

Millet İttifakı Aydın için toplandı

CHP ve İYİ Parti “Yerelden Genele, Hedef İktidar Aydın Millet İttifakı Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirdi. 

A+A-

KIYMET SARIYILDIZ - CHP ve İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı Efeler’deki Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi'nde  toplantı düzenledi. Toplantıya Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül, Hüseyin Yıldız, İYİ Parti Aydın Milletvekili Adnan Sezgin, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci, ilçe belediye başkanları, parti ilçe başkanları ve partililer katıldı.Toplantıda Aydın'ın sorunları, çözümleri ve partililerin talepleri konuşuldu. Toplantı saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mesajları okundu. 

“MİLLETİMİZİN TEVECCÜHÜ İLE GENEL İKTİDARLA TAÇLANACAKTIR”

Ardından sahneye çıkan Ali Çankır, “ Aydın’da Millet İittifakı olarak ortaya koyduğumuz örnek birlikteliği ve Aydın’ımızın geleceğini konuşmak için bir araya geldik. Tarım konusunda dışa bağımlı politikalar sonucunda çiftçilerimiz sıkıntılı süreçte. Jeotermal ve maden arama sahası Aydın’ın havasına, toprağına zarar veriyor. Kuşadası ve Didim ilçesi pandemi sonrası yaşanan kayıplar değerlendirildi. Pandemi konusunda yerel belediyemiz ortaya başarılı çalışmalar koydu. “Yerelden Genele, Hedef İktidar” sloganıyla icra ettiğimiz Millet İttifakı Koordinasyon Toplantısı bizlere bir kere daha gösterdi ki; ittifakımızın ülkemizin çoğunluğunda, halkımızın ezici desteği ile elde etmiş olduğu yerel iktidar, kısa süre içerisinde, yine milletimizin teveccühü ile genel iktidarla taçlanacaktır” dedi. 

“HEDEF HUZURLA YAŞAYAN BİR TÜRKİYE’DİR”
Çankır’ın ardından kürüye çıkan Süleyman Demirci, sorunları çözmeye mahir ve istekli olan, yerel yönetimlerde halkımızın nezdinde fazlasıyla rüştünü ispat etmiş ve yükselmeye devam eden Millet İttifakı, İttifakımızın kıymetli liderleri Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’in vizyonları ve liderlikleriyle ilk genel seçimde ülkemizin dümenine geçecek ve her bir vatandaşımızın hayatında süren ekonomik kötü gidişe dur diyecektir.Bundan sonrası ise Millet İttifakı ile Yerelde ve Genelde, gerçek milli duruş ve mutlak vatandaş refahı olacak; üreten, kazanan, paylaşan, düşman değil dost biriktiren, müreffeh bir Türkiye olacaktır. İşte bu nedenle; “Yerelden Genele, Hedef İktidar” istikamet ise; çalışan, üreten, huzurla yaşayan bir Türkiye’dir” ifadelerine yer verdi. 

İl başkanlarının ardından kürüye  Bülent Tezcan ve Adnan Sezgin çıktı. Millet ittifakı vekilleri yaptığı konuşmalarda Aydın’da yapılamayan projeler için AK Parti hükümetini eleştirdi. Projelerin ne zaman yapılacağı hakkında bilgi isteyen vekiller AK Parti vekillerinin projeler için Ankara ile görüşüp sorunları halledilmesi gerektiğini bildirdi.   

millet-ittifaki-aydin-icin-toplandi-177811-7a8e4a5667eea18c8aafe21c1dfcd56a.jpgmillet-ittifaki-aydin-icin-toplandi-177811-c814d477b55fb89bd1577173efd53dba.jpgmillet-ittifaki-aydin-icin-toplandi-177811-b898c8167d589b01cf4f2d927c21cfbc.jpgmillet-ittifaki-aydin-icin-toplandi-177811-87bdf4529f52cc3486727655d5cdbc89.jpg
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.