MUSTAFA AKGÜN- Nazilli Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısının 2. Oturumu bugün Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan başkanlığında gerçekleştirildi. Katılımın tam olduğu ve toplamda 9 komisyon maddesinin görüşüldüğü mecliste katı atık ücretlerinin ASKİ’ye devredilmesi maddesinde mecliste gerginlik yaşanırken, Millet İttifakı meclis üyesi Bülent Burmaoğlu, oyunu Cumhur İttifakı’ndan yana kullandı.

KADER OYU BURMAOĞLU’NDAN!
Katı atık ücretlerinin ASKİ’ye devredilmesi maddesinde Millet İttifakı üyeleri ücretlerin ASKİ’ye devrilmemesi yönünde ‘ret’ oyu kullanırken, İYİ Parti’li Bülent Burmaoğlu ise Cumhur İttifakı’ndan yana kullanarak ‘kabul’ oyu verdi. Böylelikle 16’ya 16 beraber kalan oylamada Nazilli Belediye Meclis Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın oyu 2 oy sayılması nedeniyle madde kabul edilerek katı atık ücretleri ASKİ’ye devredildi.

“OYUMU NAZİLLİ İÇİN KULLANDIM!”
Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın Büyükşehir Yasası nedeniyle katı atık su ücretlerinin ASKİ’ye devredilmemesinin yasaya aykırı olduğunu açıklamasının ardından böyle bir karar verdiğini belirten İYİ Partili Burmaoğlu, “Başkanımız daha önce yapılan bir yanlışın düzelmesiyle ilgili açıklamada bulundu. Doğru bir karar verdiğime inanaraktan böyle bir inisiyatifte bulundum. Artık çıkmazlarla Nazilli kurtarılmayacak. Nazillinin bir çok kaybı var. Eğer bir yanlış yapıldıysa bu yanlıştan dönülmesi gerekir. Nazilli için ne faydalıysa onu desteklemeye devam edeceğim. Oyumu Nazilli için kullandım. Sırf muhalif olmak için her şeyi reddetmeye gerek yok. Belki Millet İttifakı meclis üyeleri arkadaşlarımız bozulabilir, kırılabilir ama ben bu duruşumu devam ettireceğim.

acbd3163-6cee-4ade-8b69-8489a90820d9.jpg2321c818-aa5c-494c-b4e9-a707667594cd.jpga6c92d68-d803-4cfa-9a3c-7ecf61a88019.jpg

Kaynak: MUSTAFA AKGÜN