(ŞERMİN ÇOLAK) İstanbul'da 31 bin 186 sandığın, 16 bin 182'sinin yeniden sayıldığını hatırlatan CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, farkın kapanmadığını Ekrem İmamoğlu’na mazbatasının bir an önce verilmesi gerektiğini söyledi.
Yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Partili Binali Yıldırım ile yarışan CHP’li Ekrem İmamoğlu, 20 bin farkla seçimi kazandı. AK Parti’nin itiraz etmesinin ardından ve YSK’nın itirazı kabul etmesiyle oy sayım işlemi yeniden başladı. Yıldırım ve İmamoğlu arasındaki fark 17 bine indi.
CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İstanbul'da 31 bin 186 sandığın, 16 bin 182'sinin yeniden sayılması sonucu güncel fark an itibariyle 17 bin 837 oydur. Bu farkın yüzde 10 oranından daha fazla düşmeyeceğini net olarak görebiliyoruz. Geçersiz oyların yaklaşık 170 bini sayıldı. Toplam sandıkların yüzde 55’inin sayımı bitti. Yıldırım ile İmamoğlu arasındaki fark hala 18 bin civarındadır. Sonuç olarak fark kapanmıyor. Ekrem İmamoğlu'na mazbatası verilmeli” ifadelerine verdi.

Kaynak: ŞERMİN ÇOLAK