MSB, X hesabından yaptığı açıklamada, Irak'ın kuzeyinde PKK'lı teröristlerin ormanları yakmaya başladığını belirtti.

Aydın'ın o ilçesine kül yağıyor! 16 saattir duman altındalar! Aydın'ın o ilçesine kül yağıyor! 16 saattir duman altındalar!

MSB yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: ''Irak'ın kuzeyinde kaçacak delik bulamayan PKK'lı teröristler ormanları yakmaya başladı. Dergele köyündeki sivilleri kalkan yaparak birliklerimize havan atışı yapan teröristler, yerlerinin tespit edilememesi için ormanları ateşe vermeye başladı. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sivillere ve meskûn mahallere yönelik hassasiyetini bildikleri için hem köylüleri kalkan yapan hem de gizlenebilmek için ormanları ateşe veren teröristler, yıllardır yaptıkları gibi Irak kuzeyindeki sivil halkı tehlikeye atmaya çalışıyor.''

''TERÖRİSTLER MEHMETÇİĞİN PENÇESİNDEN KURTULAMAYACAK!''

MSB, teröristlerin Mehmetçiğin pençesinden kurtulamayacağını vurgulayarak, ''PKK'lı teröristler, ateşe verdikleri yerlerde de yerel halkı 'Türk Silahlı Kuvvetlerinin açtığı ateş sonucu ormanlar yandı' şeklindeki yalanlarla kandırmaya çalışıyor. Teröristler aynı zamanda girdikleri köylerde etrafa ateş açarak sivillerin canlarını ve mallarını tehlikeye atıyor. Terör örgütü ne yaparsa yapsın, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sivillere, yerleşim yerlerine, çevreye ve doğaya olan hassasiyeti devam edecek!'' açıklamalarında bulundu.

Muhabir: Sevgi Demir