Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Murat Tan'ın haberine göre, Aydın’da 2023-2024 eğitim öğretim yılı kapsamında 192 bin 718 öğrenci karne sevinci yaşadı. Öğrencilerin karne sevincine yayımladığı mesajla ortak olan Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Ekici, “Aydın eğitim ailesi olarak heyecanımızı kaybetmeden kararlılıkla yürüttüğümüz 2023-2024 eğitim öğretim yılını sağlıklı ve başarılı bir şekilde tamamlamış olmanın mutluluğu içindeyiz. Yıl boyunca derslerine devam ederek eğitim öğretim faaliyetlerine katılan çocuklarımızı gönülden tebrik ediyorum” dedi. 

Çine’de Elektrikler Kesilecek!: 15 Temmuz 2024 Aydın’da Elektrik Kesintisi Çine’de Elektrikler Kesilecek!: 15 Temmuz 2024 Aydın’da Elektrik Kesintisi

“VAR GÜCÜNÜZLE ÇALIŞTINIZ”

Mesajında ilk olarak öğretmenlere seslen Ekici, “Saygıdeğer Öğretmenlerim; Evlatlarımız için her zamanki gibi var gücünüzle çalıştınız. Bizler, öğrencilerimizi yetiştirirken aslında geleceğimizi de şekillendiriyoruz. Onların araştıran, sorgulayan ve üreten donanımlı bireyler olarak ülkemize ve dünyaya kazandıracakları tüm katkılar, sizlerin azim ve kararlılıklarınız sayesinde mümkün olacaktır. Fedakarlığın timsali öğretmenlerimize muazzam gayretleri için teşekkür ediyor, çalışmalarınızda her daim muvaffak olmanızı ümit ediyorum” dedi. 

“BİRLİK HALİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Velilere şükranlarını sunan Ekici, “Kıymetli Velilerimiz; Bizler için en büyük başarı genç nesillerimizin zihin, ruh ve gönül dünyalarının güzelleştirilmesidir. Yıl boyunca öğretmenlerimizin yanında olup eğitim öğretim sürecinin verimli şekilde yürütülmesi adına sağladığınız tüm katkılar için siz kıymetli velilerimize şükranlarımı sunuyorum. Önümüzdeki süreçte evlatlarımızın en iyi şekilde yetişmesi için birlik halinde çalışmaya devam edeceğiz. Bu anlamda tam desteğinizin varlığını bilmek eğitim ailemize güç verecektir” diye konuştu. 

“UFKUNUZU GENİŞLETMEK EN DOĞAL HAKKINIZ”

Öğrencilere bol bol kitap okumayı ve yakınlarınızı ziyaret etmeyi ihmal etmemelerini tavsiye eden Ekici, “Sevgili Öğrencilerimiz; Hayallerinize ve hedeflerinize doğru bir adım daha yaklaştınız. Karne notlarınız, başarı ölçüsünden ziyade güçlü ve zayıf yönlerinizi keşfetmenize yardımcı bir tablo niteliğinde olup; bu tabloyu, eğitim hayatınız ve yol haritanızda dikkate almanız gereken hatırlatıcı bir faktör olarak değerlendirmeniz gerekmektedir. Tatil boyunca dinlenmek, eğlenmek, küçük seyahatler yaparak ufkunuzu genişletmek en doğal hakkınız. Tüm bunların yanında bol bol kitap okumayı ve yakınlarınızı ziyaret etmeyi ihmal etmemelisiniz. Hepinize güzel bir yaz tatili diliyor; en kalbi duygularla sevgilerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı. 
Müdür Ekici mesajını şu ifadelerle noktaladı; “Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan sevgili öğrencilerimize, onları hayata hazırlayan değerli öğretmenlerimize ve eğitim ailemize sağladıkları katkı dolayısıyla kıymetli velilerimize teşekkür ediyor; sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmenizi diliyorum” 

Muhabir: Murat Tan