Müdür Gümüş: "Karacasu MYO'ya dokunan projeler hazırlayacağız"

Müdür Gümüş: "Karacasu MYO'ya dokunan projeler hazırlayacağız"

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Karacasu Memnune İnci Yarenci Meslek Yüksek Okulu'nda (MYO) yeni göreve başlayan Müdür Dr. Öğr. Üyesi Umut Tolga Gümüş, göreve başladı

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN- Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Karacasu Memnune İnci Yarenci Meslek Yüksek Okulu'nda (MYO) yeni göreve başlayan Müdür Dr. Öğr. Üyesi Umut Tolga Gümüş, öncelikle temel sorunları tespit edip o doğrultuda projeler hazırlayacaklarını belirterek, “Karacasu MYO’ya dokunan projeler olacak” dedi. 

Karacasu’da 2000 yılından bu yana hizmet veren Meslek Yüksek Okuluna müdür olarak atanan ADÜ Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe ve Finansman Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanlığı Öğretim Görevlisi Dr. Umut Tolga Gümüş, bayrağı eski müdür Bilge Doğanlı’dan devralmasının ardından çalışmalara başladı. Müdür Yardımcıları Mehmet Taşdelen ve Esra Aksoy ile birlikte ihtiyaçları belirleyip o doğrultuda projeler hazırlayarak hayata geçirmek için çalışacaklarını kaydeden Gümüş, son yıllarda öğrenci sayısındaki düşüş ve bazı bölümlerin kapanması ilgili değerlendirmelerde bulundu. İkisi ikinci öğretim olmak üzere 6 bölümde, bin 100 kayıtlı öğrenciden sadece 650’nin aktif olduğu okula yeni atanan muhasebe ve finans konusunda uzman Gümüş, öğrenci sayısını artırmak ve tercih edilmeyen bölümlere alternatif olarak yeni bölümlerin açılması için çalışacaklarını ifade etti.

ÖĞRENCİ DÜŞÜŞÜ BURAYA ÖZGÜ BİR ŞEY DEĞİL

MYO’daki bu düşüşün sadece Karacasu’ya has bir durum olmadığını son yıllarda ülke genelinde yaşanan bir durum olduğunu dile getiren Gümüş, “Öğrenci sayısındaki düşüş sadece Karacasu’ya ya da ADÜ’ye bağlı bir durum değil. Son iki yıldır tüm Türkiye’deki üniversiteleri analiz ederseniz zaten bazı bölümlerde ciddi anlamda öğrenci düşüklüğü sadece bizim üniversiteye ya da Karacasu MYO’ya ait bir durum değil. YÖK’ün zaten raporlarında da yer alıyor. Birçok üniversitenin yaşadığı bir sıkıntı. Revaçta olmayan, tercih edilmeyen bölümler kapanmıştır. Onların yerine alternatif bölümler araştırılır hazırlanır. Tekrar öğrenci artırılmasına yönelik çalışmalarımız var” dedi.

DEVRALDIĞIM BAYRAĞI DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

Eğitim ortamlarının en iyi şekilde düzenlenmesine önem vererek öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimi ile akademik başarılarının üst seviyeye taşıma konusunda gayret göstereceklerini ifade eden Gümüş, bayrağı, devraldığı yerden daha ileriye taşımak için ekibiyle çalışacaklarını kaydetti. Öğrencilerin barınma konusundaki sıkıntıların da aşılacağını sözlerine ekleyen Gümüş, “Erkek öğrenci yurdunda sıkıntı var Kredi Yurtlar Kurumu dışında özel pansiyon olmadığı için. Önümüzdeki yıl bu sorun çözülecek. Bu konu da bizim de üzerimize düşen bir şey olursa yaparız mutlaka. Genç girişimcileri pansiyon ve yurt yapmaya davet ediyoruz. Uygulama oteline gelince ihtiyaç mı değil mi öncelikle bunu belirlemeden bir şey söylemek için erken. İhtiyaç görülürse neden olmasın ki bölümlerimiz arasında turizm de var. Çözüm yerel idarecilerde. Onlar desteğini verirlerse biz de hızlı bir şekilde yol alırız. Ben Karacasu’ya çalışmaya geldim. Bu bayrak bir başkasına devredilene kadar bayrak bende. Buranın nefesini alan herkesin katkı sağlayacağı bir devre. Devraldığım bayrağı daha ileriye taşımak için çalışacağım” diye konuştu.

Karacasu’ya ilk kez geldiğini ve havasıyla insanlarını çok beğendiğini ifade eden Müdür Gümüş, “Karacasu MYO için hedeflerimiz konusunda bir şey söylemek için çok erken. Öncelikle projelerimiz temel sorunların tespit edilip onların üzerine olacak. Karacasu’ya dokunan projeler hazırlayacağız” dedi.

myo-muduru-gumus-karacasuya-dokunan-projeler-hazirlayacagiz-134868-7a55300c69cfa292be19579adbe9a29b.jpgmyo-muduru-gumus-karacasuya-dokunan-projeler-hazirlayacagiz-134868-d6a66b0bed99d7d6a506a06b2b438289.jpgmyo-muduru-gumus-karacasuya-dokunan-projeler-hazirlayacagiz-134868-3b11240a6bbe35ff5901c6c2bb1ff406.jpg

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.