Muhtarlara anket uygulaması yapıldı

Muhtarlara anket uygulaması yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen "Türkiye'de Yerleşim Merkezlerinin Kademelenmesi (Yer-Mek) Ülke Yerleşme Merkezleri Sistemi" çalışmaları kapsamında Karacasu’daki muhtarlara anket uygulandı.

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN- Yapılan anket çalışması ile Türkiye’deki yerleşim yerleri arasındaki sosyo-ekonomik ilişki yapısı ve işleyişinin belirlenmesinin amaçlandığı bildirildi.

Karacasu merkez ve merkeze bağlı 38 mahalle muhtarı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğünde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansı Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde uygulanan ankete katıldı. Muhtarlar, Güney Ege Kalkınma Ajansı'ndan (GEKA) gelen yetkililerin koordinasyonunda bağlı bulundukları mahallelerinin sosyo-ekonomik yapısıyla ilgili 20 sorudan oluşan anket formunu doldurdu. 

MAHALLELERİN SOSYO EKONOMİK YAPISI ARAŞTIRILIYOR
Gizlilik içerisinde yapılan anket formunda yerleşim merkezlerinin kademelenmesi araştırması kamu kurum ve kuruluşlarının politika geliştirme ve karar alma süreçlerinde yönlendirici, özel sektörün yatırım kararlarında da katkı sağlayıcı olması açısından son derece önemli görüldüğü görüşlerine yer verildi. Ayrıca çalışmanın, sektörel ve bölgesel yatırım kararlarının alınması, köy, belde ve mahalleler başta olmak üzere tüm yerleşim birimlerinin hizmet alma etkinliğinin artırılması açısından köy ve beldelerin yakın çevresi ile bütünleşme durumu ve sürdürülebilirliğinin tespit edilmesi gibi konulara yardımcı olacağı öğrenildi.  

Yapılan anket çalışması ile Türkiye’deki yerleşim yerleri arasındaki sosyo ekonomi ilişki yapısı ve işleyişinin belirlenmesinin amaçlandığı bilgisine yer verildi.

muhtarlara-anket-uygulandi-130979-85c481ff7b9f32e9c97fac0d1a5ae4e4.jpgmuhtarlara-anket-uygulandi-130979-c1c4385687fa935c6bbc5441463b97e7.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.