Muhtarlık maaşıyla dernek kuracak
Yayınlanma:
Güncelleme:
ABONE OL

Muhtarlık maaşıyla dernek kuracak

Nazilli'nin Bozyurt Mahallesi muhtarlığına talip olan Sabri Yetişkin, cömertçe bir hareket sergileyerek seçildiği takdirde muhtarlık maaşının bir kısmıyla 'Mastavra Sosyal Yardımlaşma Derneği' kuracağını söyledi. 

(SİMGE ATA) 31 Mart'a geri sayımın başladığı şu günlerde Belediye Başkan adayları kadar muhtar adayları da tempo arttırdı. Nazilli'nin en merkezi mahallelerinden olan Bozyurt Mahallesi için muhtarlığa talip olan genç iş insanı Sabri Yetişkin de mahallenin sorunlarını çözüme kavuşturabilmek için tüm gücüyle çalışmalarını sürdürüyor. Yetişkin, mahallenin başlıca sorunları arasında yer alan kanalizasyon, ana su şebekelerinin yenilenmesi ve iyi su çeşmelerinin yapılması konusunda gereken hassasiyeti göstereceğini belirterek mahalle halkının desteğini istedi.

"BOZYURT, İLGİYE VE HİZMETE HASRET KALDI"
Bozyurt Mahallesinde doğup büyüyen 35 yaşındaki Yetişkin, mahallesinin tüm sorunlarına hakim olduğunu belirterek, "Oturan değil, çalışan bir muhtar olmaya talibim" dedi. Muhtarlık makamını daha aktif hale getirmek için proje üreteceğini kaydeden Yetişkin, "7’den 70’e her kesimi ilgilendirecek karar ve çalışmalarla örnek bir mahalle olmayı amaçlamaktayım. Mahallemiz bu anlamda geniş bir proje sahasına sahip. Öncelikli görevimiz; sorunların tespit edilmesi ve çözümü konusunda ilgili kurumlarla sağlıklı irtibat kurulması, görev takibinin ciddi bir şekilde yapılmasıdır. Bunları yaptıktan sonra ilgiye ve hizmete hasret kalan mahalle sakinlerimizin derdine en kısa sürede deva olmaktır. Mahalle halkımız bu hizmet görevini bana tevdi ettiği takdirde tüm gücümle mahallemin hizmetkarı olacağıma söz veriyorum" dedi.

"DEĞİŞİM ZAMANI GELDİ"
İki dönemdir aynı muhtar tarafından yönetilen Bozyurt için "Değişim zamanı geldi" sloganıyla yola çıkan Yetişkin'in projeleri arasında; Sümer Üniversitesi Mastaura Meslek Yüksek Okulu, kanalizasyon çalışmaları, ana su şebekelerinin yenilenmesi, parke ve kaldırım taşı, iyi su çeşmesi, Mastavra Deresi'nin ıslahı, Mastavra Sosyal Yardımlaşma Derneği, mesire alanı, yürüyüş yolu, güvenli çocuk parkları, taziye evi ve cenaze yemeği, giyim ve bayram yardımı, halk meclisi, internet sitesi-canlı MOBESE izleme, alo muhtar hattı, WhatshApp ihbar hattı, spor destekleri, sigarayla mücadele, kültür sanat, yöresel ürünler ve müze köşesi, öğrenci ve emeklilik hizmetleri yer alıyor.

"İÇME SUYU ŞEBEKELERİ YENİLENECEK"
Yetişkin için tüm bu hizmetlerin içerisinde öncelikli olan kanalizasyon ve ana su şebekelerinin yenilenmesi çalışmaları. Her iki konuda da mahalle halkının mağduriyet yaşadığını ifade eden Yetişkin, "Yıllardır süregelen bir kanalizasyon-alt yapı sorunumuz var. Bu sorun için il veya ilçe Belediye Başkan adaylarıyla görüşerek çözülmesi konusunda söz aldım. 1 Nisan itibariyle bu sorunu çözmeye başlayacağız. Buna bağlı olarak alt yapı çalışmaları esnasına ana su şebekelerimizi yenileyeceğiz. Sularımız periyodik olarak yapılan analizler sonucu 'içilemez' raporu almıştır. Su medeniyettir diyerek tüm şebekeleri yenileceğiz" ifadelerini kullandı. Bir diğer sorununsa mahallede iyi su çeşmelerinin bulunmayışı olduğunu kaydeden Yetişkin, "Sadece kendi mahalle sakinimize haftanın belirli gün ve saatinde ücretsiz verilecek iyi su çeşmesini orta vadede hayata geçireceğim" dedi.

HALKIN SORUNLARI İÇİN DERNEK KURULACAK
Bir diğer önemli projesinin "Mastavra Sosyal Yardımlaşma Derneği" olduğunu kaydeden Yetişkin bu derneğin yapılması için tüm cömertliğini ortaya koydu. Mahallede ihtiyaç sahiplerine çözüm olması adına dernek oluşturmak isteyen Yetişkin, "Muhtarlık maaşımın aylık en az bin TL'si ile Mastavra Sosyal Yardımlaşma Derneği kuracağım. Bu dernekle başta ihtiyaç sahiplerine olmak üzere; evlenecek gençlere ve cenazesi olan tüm halkımıza destek olacağız" şeklinde konuştu.

"MUHTAR HER AİLENİN BİR FERDİDİR"
Çağın getirdiği imkanları da ulaşılabilir olmak için kullanmayı planlayan Yetişkin, "Bütün faaliyetlerimizi anlık olarak paylaşacağımız internet sitesi kuracak, mahallemizin belirli noktalarına güvenlik kameraları yerleştireceğiz" dedi. 'ALO MUHTAR hattı' kurmayı da planlayan Yetişkin, "444'lü alo muhtar hattı alarak mahallede her köşe başına bu numarayı yazacağız. Muhtarlık demek her ailenin bir ferdi olmak demektir" ifadelerini kullandı.

BOZYURT 'TERMAL OTEL'LE PARLAYACAK
Mahallede çalışmalarına başlanan jeotermal santralinden de ilerleyen süreçte en iyi şekilde yararlanacaklarını dile getiren Yetişkin, "Jeotermal hakkında halkta olumsuz düşünceler var ancak ben jeotermali yenilenebilir bir enerji olarak kullanmaya uygun görüyorum. Biz de ileride mahallemizde kurulacak olan jeotermal tesisten en iyi şekilde istifade edeceğiz ve 'termal otel' kurma girişimlerimiz olacak. Gerçekleştirdiğimiz takdirde Bozyurt, Nazilli'nin parlayan yıldızı olacak" dedi.

YETİŞKİN KİMDİR?
İlk ve orta öğrenimi ile lise öğrenimini Nazilli'de yapan Yetişkin Selçuk Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe Bölümü ile Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirmiş, 13 yıl özel sektörde çalışmıştır. Şu an Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik yapan Yetişkin evlidir. Yetişkin'in asil azaları arasında Hüseyin Yıldırım, Abuzety Uzun, Mustafa Çil ve Muhammet Yıldırım bulunuyor.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum