KADİR CEYHAN

KADİR CEYHAN

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Müspet Ruhsat

A+A-

Derinlemesine bir çukur çekiyor uğruna feda edilenlerin yakarışlarını içerisine ve yıldız tozları ile dolaylı yoldan bir birliktelik kuruyor atıflarda bulunduğu kuluçkaların. Müspet kararlar verilmiyor ruhum hakkında. Ruh hızım düşüyor izlenmekte olduğunun farkında olduğunda. Kademeli artışlara gönülden bağlanan bir fecaatli durumlara doğru sürükleniyor hakaretin hararetindeki sinir uçları.
Dolun gökyüzüne tüm enerjilerim ve esirgemeyin benden alıkonulmaya çalışılan dirahtların meyvelerini. Solun müstesna bahçelerde ve dolun ihanet artıklarında kaybolan genç nesillerin yüreklerine.
Siluetler görüntü fukaraları için çok şey ifade eder. İlim irfanın ilk aşaması hiçliktir. İştiyak derdini şerh edebilmem için, ayrılık acılarıyla şerha şerha olmuş bir kalp isterim der Rumi. Hiçliğin içinde katre katre akmış fert isterim derim ben de.  
Herkes kendi anlayışına göre benim yarim oldu. İçimdeki esrarı araştırmadı. Benim sırrım feryadımdan uzak değildir. Lakin her gözde onu görecek nur, her kulakta onu işitecek kudret yoktur. Beden ruhtan, ruh bedenden gizli değildir. Lakin herkesin ruhu görmesine ruhsat yoktur der Rumi. Balıklara çobanlar eşlik etsin ve hiçliğim bu hengamede ezilmeye devam etsin derim ben de.
Hiçliğe ermek için ilerleyin. Ne mutlu hiçliğe ermeye meyledene. Hayat deneyimler içerisine sürgülenen titreşimsel bir boyut hengamesidir. Hiçliğin yaratıcısına, evrenin ulu mimarına duyduğum saf aşk beni yaşam serüvenine attı.
 Bu yaşam serüveninde içtenlikle duyduğum kendime olan itimadım ve ruhumun tözü ile olan birlikteliği sonucu içgüdüsel bir şekilde özümsemektense hayatı bilinçsizlik çukurlarında, yanılsamalar içerisinde boğularak zevk köleliğine bürünmektense insani uçkurlarımda, dimağıma kurban edilen enerjinin algı mekanizmamda çürümesindense yaşayarak ölmeyi kendime idame ettirdim. Bu yolculuğa çıkarken seçim şamatasına boyun eğdirilen beden hapsindeki şuursuzluk sürecini ve uyaranların anlamlandırılmasındaki galeyanı bertaraf ederek doğumumu ölümüme meyyal ederek iliklerime kadar aşkın tekamülüne ermek en büyük temennimdir.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.