Mylife Yavuzlar basın açıklaması  

Mylife Yavuzlar basın açıklaması  

Mylife Yavuzlar Yönetim Kurulu, ekonomide yaşanan sürecin sektörel etkilerini ve sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilere ilişkin bir basın açıklaması düzenledi.

Son günlerde inşaat sektörü başta olmak üzere bir çok sektör ekonomik koşullar yüzünden zorlu bir süreç geçiriyor. İnşaat sektörünün öncüsü olan ve Söke'de marka bir isim olan Mylife Yavuzlar İnşaat, son gelişmelerle ilgili bir basın açıklaması düzenleyerek, kendilerine yapılan haksız eleştirilerin boyutunun da arttığını ifade ettiler. 

"ÇOK SAYIDA ŞİRKET İFLAS ETTİ"  

Mylife Yavuzlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Melih Yavuz, "Kökleri Söke'den beslenen 43 yılı aşkın süredir bu bölgede inşaat yapan istihdam yaratan, bir firma olarak ekonomide yaşanan sürecin etkilerini değerlendirmek ve bu konuda bizlere yönetilen haksız eleştirilere sizler aracılığıyla tek bir ağızdan yanıt vermek amacıyla bu basın toplantısını düzenliyoruz. Son dönemlerde küresel ekonomide yaşanan çalkantıların ülkemiz ekonomisine sirayet etmesiyle özellikle inşaat sektörü ve buna bağlantılı diğer sektörler büyük yaralar almıştır. Çok sayıda şirket artan maliyetler karşısında direnemedi ve iflas etmiştir. Artan maliyetler karşısında ayakta kalmayı başarabilmiş inşaat firmalarının iş süreçlerinde ise ham madde temininde yaşanan sıkıntılar nedeniyle ister istemez gecikmeler yaşanmaya başlamıştır. İnşaat sektöründe 250 alt sektörün hammaddesi ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerinden gelen ithal ürünlerden oluşuyor. Döviz fiyatlarındaki yükseliş doğrudan girdi maliyetlerini etkisi altına alıyor" şeklinde konuştu. 

"HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ"  

Yavuz, "Pandemi ve sonrasında yaşanan ekonomik kriz gibi elimizde olmayan sebeplerle bir takım gecikmeler yaşamış olsak da 2020 Ocak ayında Söke'de başladığımız projelerimizin teslimat tarihine hızla yaklaşıyoruz. Sizlere verdiğimiz taahhütleri arkasında durmak adına şirket olarak ister istemez bir takım önlemler aldık. Ancak bu aldığımız önlemler bazı kişi ve ya kişilerce çarpıtılarak sosyal medya mecralarında itibarımız zedeleyecek mesnetsiz açıklamalara dönüştü. Kamuoyuna paylaşmak isteriz ki isminin hakkını vermek elde ettiği itibarı korumak için 43 yıldır dişini tırnağına takarak çalışan Yavuzlar İnşaat, bundan sonra bu ve benzeri tür açıklamalara gereken yanıtı hukuki yollarla verecektir. Çünkü biz bu yolda gücümüzü siz değerli yatırımcımız ve saygı değer Söke halkından aldık" dedi. 
Mylife Yavuzlar İnşaatın sahibi Tefik Yavuz, ise son zamanlarda artan maliyetler üzerinden bilgiler vererek, neler yapılması gerektiğini açıkladı.

mylife-yavuzlar-basin-aciklamasi-293818-7646d9f91924734a8d3d4b934d5bbc3c.jpgmylife-yavuzlar-basin-aciklamasi-293818-48979845c8e8b7f8122889130b8ca86a.jpg

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler