NAZHAYAT’ın AB projeleri devam ediyor

NAZHAYAT’ın AB projeleri devam ediyor

Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneği ‘Dijital Skills’ adlı projesiyle 55 yaş üstü yetişkinlere sağladığı katkıyla AB projelerini sürdürüyor.

A+A-

AYŞE AKTAŞ- Nazilli Hayat Boyu Öğrenme Derneği, yurt dışı AB projelerinde faaliyetlerine devam ediyor. Özellikle yetişkinlere yönelik bilgisayar kullanımı ve yabancı dil öğrenimi etkinlikleri düzenleyen NAZHAYAT, geçen yıl yapmış olduğu başvurular sonucunda dört ortaklıkta AB'ye projelerine girmeye hak kazandı.

NAZHAYAT Başkanı Mustafa Çelik, öğrenmeyi yaşamın öznesi olarak benimsediklerini belirterek başarılı bir başvuru süreci geçirdiklerini ve ortaklıklar sonucu bilgi ve birikimlerin ilçede paydaş kurum ve kuruluşlarla paylaşacağını söyledi. Başkan Çelik amaçlarının ulaşabildikleri kadar yetişkin öğrenciye eğitim alanında hizmet vermek olduğunu belirterek,”AB fonları ile desteklenen ‘Digital Skills’ adlı proje kapsamında toplam 6 ülkenin oluşturduğu ortaklık ile özellikle pandemi sürecinde 55 yaş üstü yetişkinlerin dijital yeterliliklerine katkı sağlamaya çalıştık. Aynı zaman da kuşaklar arası dayanışma ve çatışmalar alanlarında da hedeflere yöneldik. Pandemi sürecinden dolayı istediğimiz oranda katılımcıyı faaliyetlerimize davet edemedik. Zor şartlara rağmen ulaşabildiğimiz sayıda katılımcının proje faaliyetlerine katkı sağladı” dedi.

120 AİLE DAHİL OLACAK 
‘Digital Skills’ projesi kapsamında aile tabanlı öğrenme etkinlikleri ile  kuşaklar arası dayanışmaya katkı sağlamayı ve bilgi ve becerilerini Avrupalı paydaşları ile farklı ülkelerde uygulamayı hedeflediğinin altını çizen Çelik, ”Proje sürecinde, aile öğrenimi için yeni fikirler üretilecek ve bu fikirler tüm ortak kurumlarda test edilecektir. Bu faaliyetlere yaklaşık 120 yetişkin ve aile üyeleri dahil olacak, dijital yeterlilikleri geliştirilecek ve aile öğreniminin faydalarını ve zevkini keşfedeceklerdir. Yaşlıların dijital becerilerinin aile öğrenimi yoluyla geliştirilmesine ilişkin en iyi uygulama örnekleri ve başarı öyküleri toplanacak ve bir sanal dijital bir dergide yayınlanacaktır. Bu sanal eser yetişkin eğitimi alanında hizmet sağlayan çeşitli kurumlar için önemli bir kaynak olacaktır” diye konuştu. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.