Nazilli Belediyesi kentin röntgenini çekecek.

Nazilli Belediyesi kentin röntgenini çekecek.

Nazilli Belediyesi kentin her bir köşesini kayıt altına alacak.

A+A-

(SİMGE ATA) 1 Temmuz itibariyle hayata geçirilmeye başlanacak olan 'Akıllı Kent' projesiyle vatandaşın özellikle imardan kaynaklanan pek çok sorunu, belediye bünyesinde kurulacak olan çağrı merkezi ve çözüm masası ile anında çözüme kavuşturulacak.
Nazilli Belediyesi aciliyet teşkil eden sorunların çözüme kavuşturulması için hazırlıklara başladı. Akıllı Kent projesinin hayata geçirileceği belediyede 1 Temmuz itibariyle personeller sahaya inerek kentin adeta röntgenini çekecek. Kapı kapı dolaşarak imardan kaynaklanan sorunları tespit edecek olan personeller, taşınmazların ve konutların detaylı bilgilerini not alacak. Alınan notlar, Akıllı Kent sistemine kaydedilecek. 2020'ye kadar tamamlanması ön görülen Akıllı Kent uygulaması kapsamında sonraki süreçte belediye bünyesinde çağrı merkezi ve çözüm masası kurulacak. 2020 yılı itibariyle işlev kazanacak olan sistem ile mali işler, bilgi işlem, emlak ve imarda yaşanan tüm sorunlar daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulacak. Konuya ilişkin açıklama Mali Hizmetlerden sorumlu Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu'ndan geldi. Öreroğlu, "Şehrin röntgenini çekip, hastalıklı yerleri muayene edeceğiz. Ardından çözüm masasında gerekli tedaviyi yapacağız" dedi.
UYUŞMAZLIK ORTADAN KALKACAK

Geride bıraktığımız hafta Emlak ve Çevre Temizlik vergisinin birinci taksinin ödendiği esnada oluşan yoğunluğu, beyannameler ile gayrimenkullerin uyumamasını ve bazı vatandaşların emlak vergisi mükellefi olduğundan haberdar olmamasını hatırlatan Öreroğlu, bu gibi sorunların 'Akıllı Kent' projesiyle rafa kalkacağını ifade etti. Belediye personelinin 1 Temmuz Pazartesi gününden itibaren sahaya çıkmasıyla projenin düğmesine basacaklarını kaydeden Öreroğlu, "Personelimiz sahada bilgi toplayacak. Hem bilgilendirme yapacaklar hem de uygun beyannameleri düzenleyecekler" dedi. 
SORUNLARA HIZLI ÇÖZÜM
'Akıllı Kent' projesini önemsediklerini dile getiren Öreroğlu, "Bu çalışma mali hizmetlerimizi, bilgi işlem, emlak ve imar birimlerimizi kapsıyor. Amacımız sorunları sistem üzerinden görüp hızlı cevaplar vermek. Sorunları çözüme kavuşturmak için kente hakim olmamız gerekiyor. Gayrimenkullere konutlara hakim olmamız gerekiyor. Bu kapsamda ilk olarak numarataj çalışması yapacağız. Gerekli envanterleri alıp, kente hakim olacağız" şeklinde konuştu.
"SANTRALDEN DOĞRU YÖNLENDİRME YAPAMIYORUZ"
Belediye bünyesinde çağrı merkezinin yokluğundan kaynaklanan sorunlar tespit ettiklerini söyleyen Öreroğlu, Akıllı Kent projesinin getireceği bir yeniliğin de profesyonel bir çağrı merkezi olduğunu ifade etti. 2020 yılına işaret eden Öreroğlu, "Bu sistemle birlikte iyi bir çağrı merkezi ve çözüm masası kuracağız. Şu an mevcutta çağrı merkezimiz yok. Çağrılar santral telefonları üzerinden cevaplanıyor. Söylemesi ne kadar zor olsa da santralden doğru yönlendirme yapamıyoruz. Çağrı merkezimizi doğru bir şekilde konumlandırırsak sorunlara da o kadar doğru yönlendirmiş oluruz. Profesyonel bir ekip ile belediyedeki iş yükünü de hafifletmiş olacağız. Vatandaşın santralle katlar arasında dolaştırılması sorunsalı ortadan kalkacak" ifadelerini kullandı.
"ŞEHRİN RÖNTGENİNİ ÇEKECEĞİZ"
Kurulacak sistemi insan vücuduna benzeten Öreroğlu, "Ekiplerimiz sahada vatandaşımızı bir bir ziyaret ederek mevcut konut, gayrimenkul durumunu, adres kayıt sistemini tanımlayacak. Bu şekilde şehri, Nazilli Belediyesinin bilgi işlem sistemine dahil edeceğiz. Bilgi işlem alt yapısı iyi bir kentin can damarıdır. Burada kalbine mali hizmetleri koyup can damarının atmasını sağlayacağız. Şehrin röntgenini çekip, hastalıklı yerleri muayene edeceğiz. Ardından çözüm masasında gerekli tedaviyi yapacağız. Bu şekilde iyi bir belediyecilik yapmış olacağız" dedi.

 


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.