Nazilli Belediyesi logo yarışması düzenliyor 

Nazilli Belediyesi logo yarışması düzenliyor 

Nazilli Belediyesi logosunu yenilemek için başlattığı yarışma başlattı şartnamesi belirlendi. 

A+A-

MURAT TAN- Ekim ayı meclis toplantısında onaylanmasının ardından kurul tarafından onaylanan Nazilli Belediyesi Logo yarışmasının şartnamesi, www.nazilli.bel.tr web adresinde yayınlandı.

Nazilli Belediyesi’nin kurumsal kimliğinde kullanılmak amacıyla düzenlenen, evrensel değerlerle üretilmiş, işlevsel nitelikte ve akılda kalıcı görsellikte özgün logo tasarım yarışmasının 17 Ekim 2019 tarihi itibari ile başlayacağı duyuruldu. Yeni belirlenecek logo yarışmasının konusuysa, Nazilli İlçesinin temsil ettiği değerleri ve zenginlikleri ifade edecek, Nazilli’nin, tarihi, sosyolojik, fiziksel ve kültürel yapısıyla ilişki kuracak, öncü belediyecilik hizmetleriyle örnek olmayı hedefleyen yönetim anlayışını yansıtacak. 

"YARIŞMACILARA BAŞARILAR DİLİYORUM" 

Logo yarışmasıyla ilgili açıklamada bulunan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, "Nazillimizin kimliğini ifade edecek olan logonun,  Nazilli’nin, ilçe olarak kaydettiği gelişmeleri, tarihini ve kültürel değerlerini, Nazilli Belediyesinin ilke, değer ve atılımlarını, geniş vizyonunu, şeffaf ve katılımcı yapısını, halk ile kurduğu derin, yakın ilişki ve diyalogu yansıtması en büyük beklentimiz. Bu amaç ve beklentiler ile açtığımız yarışmaya herkesin katkısını bekliyoruz. Birbirinden güzel ve değerli çalışmaların olacağını düşünüyor ve tüm yarışmacılara başarılar diliyorum”  diye konuştu. 

TOPLAM 17 BİN 500 LİRA ÖDÜL DAĞITILACAK

Nazilli Belediyesi’nin açtığı Logo yarışma şartnamesinde özgün, dikkat çekici, akılda kalıcı bir logo beklentisiyle birlikte, şeffaflık ilkesi gereği Nazilli Belediyesi ve belediyeye bağlı şirket çalışanlarının yarışmaya katılamayacağı kararı da belirtiliyor. Şartnamenin diğer dikkat edilmesi gereken hususlarından birisi de yarışmaya gönderilen eserlerin daha önce başka yarışmaya katılmamış olması. Yarışma ödülleri de Birincilik Ödülü : 10.000 TL İkincilik Ödülü : 5.000 TL Üçüncülük Ödülü : 2.500 TL olarak belirlendi. Yarışmaya katılmak isteyenler 15 Kasım 2019 Cuma günü saat 17.00’a kadar eserlerini Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Birimi ulaştıracaklar. Nihai sonuç, seçici kurul tarafından belirlenmiş olan, ilk üç logo www.nazilli.bel.tr adresinden ve yine seçici kurulun belirleyeceği yer ve yöntem ile, 25 Kasım – 01 Aralık 2019 tarihleri arasında halk oylaması sonucu belirlenecek. 02 Aralık 2019 tarihinde oylama sonucunun ardından birinci, ikinci ve üçüncü seçilen tasarımlar açıklanacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.