Nazilli İŞKUR personeli Karacasu'ya çıkartma yaptı

Nazilli İŞKUR personeli Karacasu'ya çıkartma yaptı

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Nazilli Hizmet Merkezi Müdürlüğü Kurumun çalışmaları, işverenlere sunmuş olduğu hizmet ve teşvik imkanları ile ilgili bilgilendirme ve istişare toplantıları kapsamında Karacasu’ya adeta çıkartma yaptı.

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN - Nazilli Şube Müdürlüğü personeli tarafından biri öğrencilerin meslek edinmeleri diğeri işverenlere yönelik gün içinde iki toplantı gerçekleştirdi. 
Toplantının sabahki bölümünde Karacasu Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya okul müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı. Toplantının ana konusu geleceğimizin teminatı çocuklarımızdı. Kurum Müdürü Yakup Ergenlik ile İş ve Meslek Danışmanı Gülseren Albayrak’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantının ana konusu geleceğimizin teminatı çocuklarımız olup okul müdürleri ve rehber öğretmenlere geleceğin mesleklerinin neler olduğu anlatıldı. 
Yapılan piyasa araştırmalarında ve iş yeri ziyaretlerinde ortaya çıkan ara eleman ve ihtiyaç duyulan mesleklerin neler olduğu konularında tespitlerin paylaşıldığı toplantıda, gerek öğrenci ve gerekse velilerle meslek liselerinin önemi ve ihtiyaç duyulan mesleklerle alakalı toplantıların yapılması kararlaştırıldı. 

KURUMUN İŞVERENLERE SAĞLADIĞI İMKANLAR ANLATILDI
Günün ikinci yarısındaki toplantı ise Büyükşehir Belediyesine ait Kültür Merkezinde işverenlere yönelik yapıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Erikmen, İl Jandarma Komutanı Teğmen Onur Özdemir, İlçe Emniyet Amiri Davut Özkan, ilgili kurum amirleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sefa Töz, esnaf ve muhtarların katıldığı ikinci toplantıda İş ve Meslek Danışmanı Davut Kadir Öz ve Şube Müdürü Yakup Ergenlik tarafından kurumun işverenlere sağladığı imkanlar ve nitelikli eleman bulma konusunda çekilen zorlukların neler olduğu anlatıldı. Toplantıda ayrıca bu zorlukların beraber nasıl aşılacağı, devletin işverenlere sunmuş olduğu teşviklerin neler olduğu bu teşviklerden nasıl yararlanacakları hususunda bilgilendirilip bundan sonraki süreçte ortaklaşa hareket etme ve çözüm üretme konusunda karar alındı. 
Öte yandan Şef Adem Ebiri ve Muhammet Çamurcu, İş ve Meslek Danışmanı Cem Özdoğan, Gülçin Özbakır, Barış Çelik ise esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. 

nazilli-iskur-personeli-karacasuya-cikartma-yapti-150464-03fab03cc141e828afccec6b505a76f3.jpgnazilli-iskur-personeli-karacasuya-cikartma-yapti-150464-264620439a1ea4d5476612d401cf318c.jpgnazilli-iskur-personeli-karacasuya-cikartma-yapti-150464-b0323c24b9bdb32cc54fb1d214f4f945.jpg


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.