Nazilli, Millet İttifakı’na ev sahipliği yaptı 

Nazilli, Millet İttifakı’na ev sahipliği yaptı 

Millet İttifakı’nın ortakları CHP ve İYİ Partili ilçe belediye başkanları, il başkanları ve ilçe başkanları Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın ev sahipliğinde 3. Koordinasyon Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

A+A-

(TÜRKER KOCAKAHYA) İttifakın başarılı bir şekilde sürdürüldüğünün altının çizildiği toplantıda konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Millet İttifakı olarak Aydın halkına birlikte çalışacaklarının sözünü verdiklerini hatırlatarak, “Birlikten kuvvet doğar” dedi. 

Milli İttifakı ortakları Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti temsilcileri 3. Koordinasyon Toplantısı’nı Nazilli’de yaptı. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başta olmak üzere Millet İttifakı’nın Aydın’da yerel seçimlerde kazandığı belediyelerin başkanları, partilerin il ve ilçe başkanları katıldı. Toplantıda açılış konuşmasını yapan İYİ Parti İl Başkanı Cemal Sarı, “31 Mart’ta Aydın’da büyük bir başarıya imza attık. Devamında geçen 4 aylık sürede büyükşehir ve ilçe belediyelerinde Millet İttifakı iş birliği kapsamında güzel çalışmalar devam etmektedir. Bu birliktelik çok değerlidir. Bunun önümüzdeki dönemde de devam ettirilmesi adına iş birliğinin faaliyetler ve toplantılarla taçlandırılması birlikteliğe güç vermektedir” dedi

HEDEF 17 İLÇE 8 MİLLETVEKİLİ 
Seçimlerde Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarıyla birlikte halka söz verdiklerini belirten CHP İl Başkanı Ali Çankır, “CHP ve İYİ Parti örgütleri olarak ilçe belediyeleri bazında Aydın’da nüfusun yüzde 85’ine hizmet etmeyi halk bize takdir etti. Onlara verdiğimiz sözleri tutma ve yeni projelerle hizmet etme noktasında örgütlerimizle koordinasyon toplantıları yapmaya başladık. Bu toplantılar devam edecek. 24 Haziran ve 31 Mart’ta yaptığımız birliktelikle Türkiye’ye örnek olacak bir beraberlik oluşturduk. Yerel seçim sonrasında bu birlikteliği devam ettirip hedefimizi 2023 ve 2024 genel ve yerel seçimleri olarak koyduk. Hedefimiz Aydın’ın 17 ilçesini Millet İttifakı hizmetleriyle buluşturmak ve 8 milletvekilini kazanmak” diye konuştu. 

“BÜYÜYEREK DEVAM EDECEKTİR”
Toplantıya ev sahipliği yapan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise, “Birlikten güç doğduğunu seçimlerde gördük. Kaybettiğimiz yerlerde de çok az farkla kaybettik. İnşallah bu ittifak, genel başkanlarımızın direktifleriyle gelişerek ve büyüyerek devam edecektir. Ülkemiz, memleketimiz ve insanlarımız hak ettiği yönetime kavuşacaktır” dedi  

“HALKA SÖZ VERDİK”
Millet İttifakı olarak Aydın halkına yerel seçimlerde söz verdiklerini söyleyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu , “Beraber çalışıp hizmet edeceğimize dair söz verdik. Bu geçen sürede hizmetlerimiz başladı. Toplantılarımızı da ittifak mensupları olarak daha iyi çalışma nasıl yapılabilir diye yapıyoruz. Her ay bir ilçede toplanacağız. Millet İttifakı birlikteliği hizmet birlikteliği. Devam edecek. Diğer ilçelerde de esnaf gezilerimiz olacak. Vatandaşlarımız sorunlarını ilçe başkanlarına aktarıyor. Bu toplantılarda da Aydın genelinde sorunları ele almaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

“RAPORLARI GÖRMEK İSTİYORUZ”
Jeotermal ihaleleri konusunun sorulması üzerine Çerçioğlu, “Bizim düşüncelerimiz çok net. Bir grup insan diyor ki jeotermal zararlı değil. Bacalardan çıkan dumanın raporunu önümüze koyun görelim. Bizi de bilgilendirin. Ölçümleri kime yaptırıyorsunuz? Eş dost ilişkisiyle mi oluyor? Bu kadar zor mu? Gizlemeyin. Hangi özel firma yapıyor. Bütün jeotermal santralleri eski değil. İçlerinden mutlaka son teknoloji kullanan vardır. Ülkenin enerjiye de ihtiyacı var. Bu topraklarda yaşıyoruz. Bizim incirimiz, zeytinimiz en önemli geçim kaynağımız tarım. Elbette biz bu toprakları korumak zorundayız. Bu raporları görmek istiyoruz” dedi.  Aydın Ovası’nın çok verimli olduğunun altını çizen Çerçioğlu, jeotermalle ölmesini istemediklerini kaydetti. Çerçioğlu Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’dan övgü dolu sözlerle bahsederken iş birliği içinde çalıştıklarını ve birlikten kuvvet doğacağını da sözlerine ekledi. 

UZUN ÇARŞI'YA ZİYARET
Toplantı sonrasında başkanlar, Nazilli’deki Uzun Çarşı’da esnafı selamlayarak sohbet etti. Vatandaşlar da başkanlara selam verirken, başkanlar bazı dükkanlardan alış veriş de yaptı. 


nazilli-millet-ittifakina-ev-sahipligi-yapti-119207-2a3cbfc5e9a147779a54c63a310e9f47.jpgnazilli-millet-ittifakina-ev-sahipligi-yapti-119207-5da5f40c5e5c1be7d315ac663e54c52a.jpgnazilli-millet-ittifakina-ev-sahipligi-yapti-119207-9de9e003d4e4dd0a4fb7fe49adeb317a.jpgnazilli-millet-ittifakina-ev-sahipligi-yapti-119207-14d5257b67820eb352ea7b0475f658dc.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum