Nazilli Ticaret Odası’ndan Volkswagen fabrikası için destek

Nazilli Ticaret Odası’ndan Volkswagen fabrikası için destek

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan Volkswagen'nin Aydın’da bir fabrika kurmasını desteklediğini belirterek, “Bu stratejik yatırımın Nazilli Ticaret Odası olarak sorumluluk sahamızda olan Aydın’ın doğu bölgesinde yapılmasını uygun görüyor, destekliy

A+A-

HABER MERKEZİ- Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Uygun iklim yapısı, eğitim düzeyinin yüksekliği, lojistik açıdan kolaylıklar barındırması, kara hava ve deniz yollarına yakınlığı nedeniyle bu yatırımın Aydın’ın doğusuna yapılmasının daha uygun olacağı düşüncesindeyiz. Bu konuda tüm kurum ve kuruluşların ve siyasi parti temsilcilerimizin güç birliği yaparak yatırımın Nazilli, Sultanhisar, Yenipazar, Bozdoğan, Kuyucak, Karacasu ve Buharkent ilçelerimizin bulunduğu  bölgeye yapılmasını sağlamaları gerekmektedir. Bölgemizde yatırıma uygun birçok alan bulunduğu unutulmamalıdır. Gereksiz siyasi çekişmelerle bölgemizde kurulacak bir fabrikanın herhangi bir sebeple başka bir bölgede yapılmasının sonuçlarına hepimiz katlanmak zorunda kalabiliriz.”

Aydın’ın yöneticilerine ve milletvekillerine büyük iş düştüğünü belirten Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, “Kararlılıkla dayanışma içinde yatırımın Aydın’ın doğusuna yapılması için gayret sarf etmeye davet ediyoruz. Nazilli Ticaret Odası olarak bu konuda her türlü çalışmaya ve güç birliğine hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bölgemize yapılacak her yatırım için birlikte hareket etmeli, sen yaptın ben yaptım kavgasına girilmemelidir. Türkiye Cumhuriyetinin ilk sanayi kuruluşlarından Nazilli Sümerbank Basma Fabrikasından sonra bölgemize aynı ölçekte bir yatırım yapılmamış, bazı teşebbüslerde amacına ulaşmamıştır. Bu nedenle 123.tesisini kuracak olan Volkswagen Otomobil Fabrikasının bu bölgeyi tercih etmesinde hiçbir engel olmadığını düşünüyoruz. Yatırım için adı geçen diğer iller sanayileşme açısından belirli bir seviye ulaşmış tabiri caiz ise doymuş bölgelerdir. Bu nedenle belirli bir sosyo kültürel düzeye erişmiş ancak  yatırıma ve istihdama ihtiyaç duyan Nazilli Bölgesinin Volkswagen fabrikası için ideal bir seçim olacağına canı yürekten inanıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.