Yerel seçimde 30 yıllık aranın ardından Nazilli Belediyesi CHP yönetimine geçti. Dr. Ertuğrul Tetik başkanlığındaki belediye yönetimi, seçimlerin üzerinden geçen 3 aylık süreçte müdürlük iptali, görev değişiklikleri gibi belediyenin içinde yapılan değişiklikler dışında somut bir çalışmaya imza atmadı. Cumhur İttifakı ortakları AK Parti İlçe Başkanı Volkan Beyazıt ve MHP İlçe Başkanı Hasan Eren, Nazilli Belediyesi’nin içinde bulunduğu maddi durumu gerekçe gösteren belediyenin yaşadığı süreci değerlendirdi.

Nazilliye Sinif Atlatacagiz Baskan Beyazittan Carpici Mesajlar Internet 381743 B1B003D1104D94498A63F0Ef76B74427

“KAT ETMELERİ GEREKEN ÇOK YOL VAR”

Belediye yönetimi ile ilgili en doğru yorumu vatandaşların yapacağını söyleyen Başkan Beyazıt, “Bu konu tamamen halkın takdiri ile alakalı. Benim fikrimi sorarsanız daha kat etmeleri gereken çok yol olduğunu düşünüyorum. Şu an başlangıç için çok erken ama umulanı bulabilecek miyiz bilmiyorum. Nazilli halkı adına bunu düşünmek lazım. Kendi içlerinde çalışmalar yapıyorlardır. Mecliste de bazı konular geliyor, hepsini biz de irdeliyoruz.” dedi.

“GÖRÜNTÜ BEKLENTİNİN KARŞILANDIĞI YÖNÜNDE DEĞİL”

Belediyenin borçlarının hemen her dönem yaşanan sorunlar olduğunu belirten Beyazıt, “Önemli olan en kısa sürede bunları projelendirip bu işin içinden nasıl çıkılacağına bakılması gerekiyor. Biraz daha zamana ihtiyaç var gibi duruyor. İlk 100 günlük süreçte görüntü çok da beklentinin karşılandığı yönünde değil ama zamanla düzelir mi düzelmez mi hep birlikte göreceğiz. Borçlar olabilir, bunlar aşılmayacak şeyler değil, iyi projeler üretip iyi işler yaparsak bunların hepsi çözüme kavuşur. Bu çalışmaların yapılıp yapılmayacağını takip ediyoruz.” diye konuştu.

Aydın'da yürek yakan tablo! Kuşlar evsiz kaldı! Aydın'da yürek yakan tablo! Kuşlar evsiz kaldı!

Eren Mhp Olarak Alayinizin Ustesinden Geliriz 166073 41Fedc585Bc54Aef19533F5091C33Ca5

“BORÇ NEDENİYLE ÇALIŞAMIYORLAR”

MHP İlçe Başkanı Hasan Eren de, henüz yorum yapmak için erken olduğunu dile getirerek, “Şu anda çalıştıklarına inanmıyorum, çalışamıyorlar. Adam çıkarmak için uğraşıyorlar, çıkaramıyorlar da. Borçlar nedeniyle kaynak oluşturmaya çalışıyorlar, masrafları kısmaya çalışıyorlar. O nedenle şu anda konuşacak pek bir şeyi yok aslında belediyenin. Alışma evresindeler hala. Bekleyip görmek lazım. Tek söyledikleri borcun fazla olduğu. Borçtan dolayı bir şey yapamadıklarını biliyorum. İnşallah aradıkları kaynakları bulurlar. Biz Nazilli için en iyisinin olmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Mine Eren