Nazilli’de Erasmus başarısı

Nazilli’de Erasmus başarısı

Nazilli'de Erasmus projeleriyle adından sık sık söz ettiren Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2020 yılında kabul edilen 3 projesiyle Avrupa'da Türkiye'yi başarıyla temsil ediyor. 

A+A-

AYŞE AKTAŞ - Okul Eğitimi Stratejik Ortaklık Projeleri kapsamında Fransa koordinatörlüğünde; İtalya, Hırvatistan, Romanya ve Türkiye ortaklığından oluşan "Healthier Together" isimli K229 projesiyle bir araya gelen ortak okullar sağlık alanındaki yenilikçi uygulamaları paylaşacaklar. Temel amacı lise düzeyindeki gençlere sağlıklı yaşam tarzını benimsetmek olan projede ülkeler beslenme, spor, psikolojik etmenler, bağımlılıklar, ilkyardım, hijyen ve kişisel bakım gibi faktörlerin sağlık üzerindeki etkileri, ortak çalışmalar yürütecek. 

Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklık Projeleri kapsamında Sırbistan koordinatörlüğünde kabul edilen "First Aid Worldwide" isimli K202 projesinde ise İspanya, Portekiz, Makedonya ve Türkiye'den Nahit Menteşe MTAL'nin yer aldığı çeşitli meslek liseleri bir araya gelerek ilk yardım alanında yenilikçi uygulamalar geliştirecek. 
Okulun kabul edilen 3. projesi ise Mesleki Eğitim alanında "Avrupa'da Saç Tasarımı ve Makyaj Uygulamaları" isimli K102 projesidir. Proje kapsamında okulda bulunan Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanında öğrenim görmekte olan 9 kız öğrenci Portekiz, Braga'da çeşitli kuaför ve güzellik salonlarında 15 gün süre ile staj yapacaklar.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum