Nazilli'de ilk meclis beraberlik içinde geçti

Nazilli'de ilk meclis beraberlik içinde geçti

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, mazbatasını almasının ardından 10 CHP'li, 8 İYİ Partili, 8 MHP'li ve 5 AK Partili Meclis Üyesiyle Nisan ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

A+A-

(SİMGE ATA)16 maddenin görüşüldüğü toplantıda meclis başkan vekilleri, katip üyeler ile encümen üyeler belirlendi. Özcan başkanlığındaki toplantı, birlik beraberlik havasında geçti.
Nazilli Belediye Meclisi, yerel seçimlerin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. İlk olarak üye seçimlerinin gerçekleştirildiği toplantıda gizli oylama ile İYİ Partili Soner Yelkovan 1'inci Başkanvekilliğine, İYİ Partili Mustafa Tınas 2'inci Başkanvekilliğine seçildi. Meclis Asil Katip Üyeliğine de İYİ Partili Ali Gölgesiz ile CHP'li Yezdan Yıldırım seçildi. Encümen üyeler de İYİ Partili 3 isimden oluştu: Adnan Dönmez, Gönül Öztürk, Erol Angın.
İMAR KOMİSYONUNDA 2 MHP'Lİ ÜYEYE YER VERİLDİ
Daha sonra Nazilli Belediye Başkan Yardımcıları ve belediye meclis üyeleri Kadir Mutlu ile Mert Öreroğlu tarafından önerilen komisyon üyeleri belirlendi. Belediye Malları Takdir Kıymet Komisyonu asil üyeliği ile Askerlik Meclisi asil üyeliğine İYİ Partili Bülent Burmaoğlu, Mal Müdürlüğü Gayrimenkul Satış Komisyonu asil üyeliğine İYİ Partili Ali Gölgesiz seçildi. Belediye İmar Komisyonu'na seçilmesi gereken 5 asil üye arasında MHP'li Mustafa Akkaya ve Ali Ertürk ile İYİ Partili Kadir Mutlu, Mehmet Bingül, Hakkı Siber yer aldı.
PLAN, BÜTÇE KOMİSYONU BELİRLENDİ
Gündemin 4'üncü maddesinde yer alan ve bir yıl görev yapacak olan Plan ve Bütçe Komisyonu asil üyeliğinde de MHP'li 3 kadın üyeden biri olan Esin Ülkü Beyazıt ile MHP'li Hulki Karakaya yer aldı. Bu komisyonda İYİ Parti'den Mustafa Tınas, Tuncer Ayas ve Cihan Doğan yer aldı.
Aydın İli Afet Acil Yardım ve Kurtarma Birliğini teşkil edecek asil üye Bülent Burmaoğlu olurken Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nden sorunlu olacak asil üyeler; Mustafa Tınas, Soner Yelkovan ve Ulvi Yıldırım Karaman olarak belirlendi. Ege Belediyeler Birliği’ne de 5 yıl görevle Gönül Öztürk, Jeotermal Belediyeler Birliği'ne Ali Özgedik seçildi.
NAZBEL ŞİRKETİ’NİN TEMSİLİ ÖZCAN'A GEÇTİ
İlk mecliste 9'uncu ve 10'uncu maddelerde yer alan Çiftçi Malları Koruma ve Murakabe Heyeti ile Eğitim Danışma Kurulu 1. Bölge ve 2. Bölge üyeleri seçildi.  NAZBEL Şirketi’nin durumu görüşülerek Başkan Kürşat Engin Özcan, yapılan oylamayla şirket temsilcisi olarak atandı. 
"GÜZEL BİR BİRLİK VE BERABERLİK YAKALADIK"
Faaliyet raporunun görüşülmesi ve Belediye Meclisi’nin 2019 yılında yapacağı toplantıların her ayın ilk haftası Salı veya Perşembe günü yapılmasına karar verilerek sonlandırılan toplantının ardından Başkan Özcan birlik beraberlik mesajları verdi. "Güzel bir birlik ve beraberlik yakaladığımıza inanıyorum" diyen Özcan'a AK Partili ve MHP'li meclis üyelerinden de tebrik geldi. Özcan toplantının ardından meclis üyelerini makamında ağırladı. 

nazillide-ilk-meclis-beraberlik-icinde-gecti-101312-8f12d034838c874236201e0b427d6fd6.jpgnazillide-ilk-meclis-beraberlik-icinde-gecti-101312-d40c31f034b0e1ee6a7dbd253a9d38c4.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.