Nazilli'de karne hediyesi geleneğinin adresi: Ajdan Bisiklet

Nazilli'de karne hediyesi geleneğinin adresi: Ajdan Bisiklet

En gözde karne hediyesi olma sırasını kaptırmayan rengarenk bisikletler, 2018-2019 eğitim öğretim sezonunun sona ermesiyle yeniden ailelerin alışveriş listesine girdi.

A+A-

(SİMGE ATA) Çocuğunun başarısını bisikletle ödüllendirmek isteyen aileler soluğu Ajdan Bisiklet'te aldı. 1983'ten bu yana hizmet veren ve yerli üretim yapan Ajdan Bisiklet de karne gününe özel indirim yaparak çocukları sevindirdi.
Binlerce öğrenin karne alarak bir eğitim öğretim sezonunu daha geride bırakmasının ardından çocuklar karne hediyesi arayışına girdi. Çocukların birçoğu teknolojik ürünlere yönelse de bilinçli aileler hem sağlık açısından hem de sosyal gelişim açısından önem teşkil eden bisikletlere yöneldi. Nazilli'de yıllardır yerli bisiklet üreterek milyonlarca çocuğun karne sevincine ortak olan Ajdan Bisiklet'te de bir karne günü daha yoğunluk oldu. Ajdan Bisiklet markasının son temsilcisi 44 yaşındaki Ajdan Ambarcı da henüz hediye almayan aileleri uyardı.

RİSK ALMAYIN YERLİ ÜRÜN ALIN
Ajdan Bisiklet Firmasının 1983 yılında kurulduğunu 2003 yılından bu yana da yerli üretim yaptığını dile getiren Ambarcı, "Yerli üretim dediğimizde insanlar güvenerek alıyor ve servisi burada olduğu için avantajlı duruma geçiyorlar" dedi. Üretime geçtiklerinden bu yana yaklaşık 50 bin bisikletin Nazilli'de kullanımda olduğunu söyleyen Ambarcı, yerli üretime dikkati çekerek "İthal markalar daha risklidir" dedi.

DÜKKANINDA HALA GAZELLE VE CURTİS VAR
Ajdan Bisiklet olarak dünya çapında önemli bir marka olarak kabul gören Shimano markasının servis hizmetini verdiklerini de söyleyen Ambarcı, "Her marka bisikletin tamirini de yapıyoruz" dedi. Öte yandan Ambarcı'nın belediye hizmet binasının iki arka sokağındaki dükkanının önünde bir dönemin en moda bisikletleri olan ve günümüzde pek az karşılaştığımız Hollanda tipi bisikletler göze çarpıyor. Ambarcı bu bisikletlerin ayrı bir değerde olduğunu söyleyerek, "Türkiye'de çok fazla olmayan bu Hollanda grubu Gazelle ve Curtis tarzı bisikletleri hem satıyoruz hem servisliğini yapıyoruz" şeklinde konuştu.

PETROL ÜRETEN BİR ÜLKE DEĞİLİZ
Bisiklet sürmenin bir kültür olduğunu savunan Ambarcı, birçok yönden avantajı bulunan bu vasıtanın kullanılabilmesi için şehir planlarının önemine dikkat çekti. Sadece Nazilli'yi değil ülke genelini kapsayarak konuşan Ambarcı, "Bisiklet kültürünün oturması gerekiyor. Biz petrol üreten bir ülke değiliz. Dışarıdan alıp kullanıyoruz ve en pahalı benzini kullanıyoruz. Yani Türkiye genelinde bu kültürün oturması lazım. Nazillimizde de seçimden önce bisiklet yolları projeleri vaat edilmişti. Bakalım yapılırsa çok sevineceğiz" ifadelerine yer verdi.

ÇOCUĞUNUZ ASOSYOL DEĞİL SOSYAL OLSUN
Karne günü yoğunluğundan memnun olduklarını söyleyen Ambarcı, aileleri gelişen teknolojinin dezavantajlarına karşı uyararak, "Önceden çocuğun tek alternatifi bisikletti. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle bisiklet geri planda kalmış gibi görünüyor ama ailelere tavsiyem hem bu teknoloji bağımlılığını azaltmak hem de çocuklarımızın fiziki ve ruhsal açıdan sağlıklı olması için bisiklet alsınlar. Bilindiği gibi bisikletin iskelet yapısından kasların gelişimine kadar pek çok yararı var. Bunu yaparken arkadaşlarıyla vakit geçiren çocuklar sosyal açıdan da rahat ediyor. Oysa teknoloji bağımlısı çocuklar kendisini dört duvar arasına hapsederek hem gözlerine zarar veriyor hem de asosyal oluyor" dedi.

2 YIL GARANTİLİ
Öte yandan Ambarcı bu tarz günleri fırsat bilerek ona göre ürün satan marketleri eleştirdi. Dükkanında bulunan yerli üretim bisikletlerin, 'market bisikleti' olarak nitelendirdiği bisikletlerden çok daha kaliteli olduğunun altını çizen Ambarcı, "Marketlerden alıyorlar sonra yine bize tamire getiriyorlar. Parçasını bulmak için uğraşıyorlar. Oysa biz ürünlerimizin arkasındayız. Market bisikletleri dediğim bisiklet grubundan farklı olarak bizim bisikletlerimizde 2 yıl garanti oluyor" diye konuştu. Ajdan Ambarcı, yerli üretim bisiklet fiyatlarınsa 300 ila bin 250 lira aralığında olduğunu kaydetti.

nazillide-karne-hediyesi-geleneginin-adresi-ajdan-bisiklet-111283-26460a3811d6a5e29a32dd7e7315dcb3.jpgnazillide-karne-hediyesi-geleneginin-adresi-ajdan-bisiklet-111283-a0e4d0c33240a1948bdc0452b255f2c8.jpgnazillide-karne-hediyesi-geleneginin-adresi-ajdan-bisiklet-111283-b43c88fa33de4b2d93d7564837b08f8d.jpgnazillide-karne-hediyesi-geleneginin-adresi-ajdan-bisiklet-111283-d261d97e172fa08c42ae7bc29091de14.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.