İki dönemdir Nazilli Belediye Başkanlığı yapan MHP'li Haldun Haluk Alıcık başa baş geçen seçim yarışının ardından koltuğu İYİ Partili Kürşat Engin Özcan'a devretti. Özcan yüzde 51,38 oy alırken, Alıcık ise yüzde 43,17’de kaldı. Seçimin kazananı olan Millet İttifakı Adayı Özcan, "Çok çalıştık, çok yorulduk bundan sonra daha çok yorularak Nazilli'ye en iyi şekilde hizmet edeceğiz" dedi.
Millet İttifakı Nazilli'de sandıkların yarısı açıldığı andan itibaren ivme yakalayarak seçimin kazananı oldu. Partililer elde ettiği verileri coşku içinde karşılarken, kesin olmayan sonuçlara göre kutlamalara erken başladı. İYİ Parti Nazilli İlçe Binasında takip edilen sonuçlar bir yandan genel merkeze gönderilirken bir grup partili Nazilli Caddelerinde sandıkların tamamı açılmadan konvoy oluşturdu. Tüm sandıkların açılmasıyla Nazilli Kent Meydanında havai fişek atılarak kutlama yapıldı.
İYİ Partili Kürşat Engin Özcan, seçim çalışmaları boyunca yanından ayrılmayan CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ve İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural ile halka seslendi. Özcan, Aydın'daki kesin olmayan sonuçlara göre yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Özlem Çerçioğlu ile el ele vererek Nazilli'ye yapılamayan projeleri hayata geçireceklerini söyledi. Kendisini destekleyen halka teşekkür eden Özcan, "Parti ayrımı yapmaksızın hepinizin başkanı olacağım. Bana oy veren vermeyen herkese teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Özlem Başkanımız ile söz verdiğimiz projeleri bir bir Nazilli halkına kavuşturacağız" dedi. Partililerin kutlamaları gece boyunca devam etti.

whatsapp-image-2019-03-31-at-23-38-44.jpegwhatsapp-image-2019-03-31-at-23-38-45.jpeg

Kaynak: SİMGE ATA