Kurban Bayramı'nı kutlayan Aydınlılar, sabah saatlerinden itibaren kurbanlarını kesmeye başladı. Evlerin bahçeleri, mezbahaneler, besihaneler ve belediyelerin gösterdiği yerlerde kurbanlıklarını kestiren vatandaşlar, etleri poşetleyerek evlerine götürdü.

Kötü Koku Ekipleri Harekete Geçirdi: Bakın O Evden Ne Çıktı! Kötü Koku Ekipleri Harekete Geçirdi: Bakın O Evden Ne Çıktı!

Yoğunluğun yaşandığı bir başka adres ise besihaneler oldu. Önceden alınan kurbanlıklar, sırayla usta kasaplar tarafından kesilip parçalandı. Vatandaşlar, sıra sıra kestirip teslim aldıkları etlerini paylaştırmak üzere evlerine döndü. 

Whatsapp Image 2024 06 16 At 18.06.17

"KENDİMİZE GÖRE KESİYORUZ"
Turan Mahallesi pazaryerinde kesim yapan vatandaşlardan Selim Sevgi, "Ben 35 yıl Nazilli Belediyesi mezbahanesinde çalıştım. Son 4-5 yıldır kurbanlık hayvanımızı burada kesiyorum. Bu hayvanın canlı ağırlığı 700 kilogram. Sabah saatlerinde başladık. Kendimize göre özel ayarlama yapıyoruz. Hissedarlarla paylaşacağız. Ben kendi hayvanımı kestim, bu oğlanın." dedi.

"KOMŞULARLA PAYLAŞACAĞIZ"
Kurbanının kesilip pay edilmesini bekleyen Ramazan Kösem de, "Kurbanımızı kestik, parçalandığında eve götürüp sağa sola komşulara vereceğiz. Ama bu yıl kurbanlık aldığıma pişman oldum. Bayram ikramiyesi yatmadı bana. Borçlu kaldım. Gelecek ay maaşımı aldığımda götürüp vereceğim." diye konuştu.

Muhabir: Mine Eren