Nazilli’de yerel seçim atmosferi kendisini iyiden iyiye hissettirirken adayların kim olacağı merak ediliyor. Başvuru sürecini tamamlayan tek parti AK Parti’de gözler temayül yoklamasından çıkacak sonuca çevrildi. Başvuruda bulunmamasına rağmen AK Parti’nin adayı olabileceği konuşulan ÖRKOOP Başkanı Ünal Önal, hakkındaki iddialara yanıt verdi.

unal-onal-adayliga-uzak-degil-gorev-verilirse-yaparim-internet-424138-9d1f35744b2613c00db9a57bca11a836.jpg

“GÖREV VERİLİRSE YAPARIM”
Kooperatifi bırakıp makam peşinde koşmayacağını belirten Önal, görev verilirse yapabileceğini ifade etti. Önal, “Teklif beklediğimi söylemek yanlış olur. Bir görev verilirse değerlendirir yaparım ama diğer türlü aday adayı olmam. Çünkü benim çalıştığım yer, yaklaşık 18 bin 500 kayıtlı üyenin olduğu bir yer. Burada her görüşten, her siyasi düşünceden insan var. O yüzden hiçbir yerden aday olma lüksüm yok. Ama bir görev verildiğinde kooperatifimdeki yöneticilerime arkasından da üyelerimize danışarak değerlendiririm. Hizmetse, doğru bir şey yapacağıma inanıyorsam öyle kabul ederim.” dedi.

unal-onal-adayliga-uzak-degil-gorev-verilirse-yaparim-internet-424138-eefadd6b47d0684c92edaacc555ca2e2.jpg

“DOLAYLI TEKLİFLER OLDU”
AK Parti’den adaylıkla ilgili teklif alıp almadığı yönündeki soruyu yanıtlayan Önal, “Dolaylı yönlerden teklif aldığım oldu. Partide görev almış birileriyle görüşmelerim oldu. Partiden gelen bir talep oldu. Ben onlara da aynı şeyi söyledim. Kooperatife makam mevki için asla sırtımı dönemem. Görev verilirse düşünebilirim, çünkü kooperatif de bir hizmettir. Nazilli’ye hizmettir. Hizmet olarak algılar, o zaman elimden geleni yaparım diye söyledim.” diye konuştu.

“BİRÇOK TALEP ALIYORUM”
Çevresinden de aday olması için yoğun talep aldığını dile getiren Başkan Önal, “Herhangi bir adaylık düşüncesine girmedim açıkçası. Önüme geldiğinde düşünürüm diye düşündüm. Benim etrafımda birçok insan gelip benimle bu konuyu konuşuyor şu an.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi