NAZİLLİ’DE RENGARENK ŞENLİK

NAZİLLİ’DE RENGARENK ŞENLİK

Nazilli Lisesi öğrencileri, belediye meydanında yaptıkları resim ve müziklerle şenlik düzenledi.

A+A-

AYŞE AKTAŞ- Öğrencilerin matematik, fizik gibi derslerin yanı sıra sosyal faaliyetlerle de ilgilenmesi gerektiğine dikkat çeken Okul Müdürü Hakan Akarı, "Öğrencilerimizin yaptığı etkinlikleri Nazilli halkıyla buluşturmak istedik" dedi.

Nazilli Lisesi Rengarenk ve Renk Ahenk Sene Başı Resim ve Müzik Şenliği, Belediye Meydanı'nda 30'a yakın öğrenci, resim öğretmenleri Vildan Özgör, Murat Akçan, müzik öğretmenleri Sinan Develi ve İdil Çiftçi ile birlikte gerçekleştirildi. Öğrencilerin yaptığı resimlerin ve enstrüman eşliğinde söyledikleri şarkıların yer aldığı şenlik için bir sene hazırlandıklarını dile getiren müzik öğretmeni Sinan Dereli, "Yaklaşık 30 tane müzikle ilgilenen, davul çalan, gitar çalan, bas gitar çalan, solistlik ve vokalistllik yapan öğrencilerimiz var. Onların eserlerinin yanı sıra yağlı boya, pastel, karakalem resmi gibi birçok eser var. Bu şenliği geleneksel olarak düzenliyoruz. Geçen sene de buradaydık. Bu senede buradayız. Seneye de burada olacağız. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Latif Akgün, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan , bütün okul müdürleri, kurum müdürleri ve katılanlara destekleri için teşekkür ediyoruz ”dedi.

Resimle müziği şenlikte bir araya getirdiklerini dile getiren Okul Müdürü Hakan Akarı da yaptığı konuşmada, "Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri için resim müzik kursları açtık ve gördük ki öğrencilerimiz kurs saatleri dışında bile resim salonlarında çalışmalarına devam ediyorlar. Bu bize daha büyük mutluluk verdi. Yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu gördük. Öğrencilerimiz de bu sayede sanat eserleri diyebileceğimiz çalışmalar ortaya çıkardı. Hayata sevgiyle  bakan öğrencilerimizi de yaptıkları çalışmalar için sizlerin yanında kutluyorum. Gelecek dönemlerde yapacakları eserler için başarılarının devamını diliyorum" diye konuştu. 

Öğrencilerin başarılarını hem görsel olarak hem de ses olarak beğenen Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, konuşmasında ”Atalarımızın çok güzel bir sözü vardır: ‘Marifet iltifata tabidir’ diye. Gayet marifetli işler yapmış öğrencilerimiz. Hem ses olarak hem görsel olarak çok güzel çalışma gerçekleştirmişler. Birbirlerini tamamlayan bir çalışma olması da çok önemli. Belediye Meydanımızı sizle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu tür sanatsal etkinliklerde meydanımız her zaman sizlere açık. Sizlerin yanında olmaktan, gençlerimizin yanında olmaktan büyük gurur duyuyoruz” diyerek gençlere destek verdi.

Gençlerin ve öğretmenlerinin vermiş olduğu müzik ve resim sergisini Nazilli halkı ilgiyle izledi.

nazillide-rengarenk-renk-ahenk-resim-ve-muzik-senligi-130913-6ce0cd427fe39e9b940a309468a98249.jpegnazillide-rengarenk-renk-ahenk-resim-ve-muzik-senligi-130913-54f64cc03761bff95faedd6042d2d22b.jpegnazillide-rengarenk-renk-ahenk-resim-ve-muzik-senligi-130913-3628e28bea225fea4d2862d88212bd28.jpegnazillide-rengarenk-renk-ahenk-resim-ve-muzik-senligi-130913-c285597b60dd62338ef9c605eae8d332.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.