Nazilli Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik, gündeme ilişkin yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde arka arkaya yaptığı skandal açıklamalarla gündeme gelen Erhan Algan ile ilgili çarpıcı bir gelişmeyi açıkladı. Başkan Tetik, Erhan Algan'ın istifa ettiğini duyurdu.

whatsapp-image-2024-06-10-at-19-08-04.jpeg

Başkan Tetik, "Hepinizin huzurunda söylüyorum Erhan Algan bana istifasını teslim etti ben de işleme koydum. Seçmenlerin oylarıyla geldi göreve bu görevden kimse alamaz, bu istifa birlikte çalıştığımız komisyonlardan istifadır. Meclis üyeliğinden istifasını hiç kimse talep edemez. Bu da kendisinin verdiği bir istifadır. Benim üzülsem de bazı şeyler yapacağımı herkes bilsin." diye konuştu.

"KİMSE BANA YANLIŞ YAPTIRAMAYACAK"

Algan ile yaptıkları görüşmeyi açıklayan Tetik, "Bu olaydan sonra Erhan bey bana geldi çok özür diledi. Amacının o olmadığını söylediğinin düşündüğünden çok çok fazlası olduğunu bu konunun hata olduğunu hem benden hem Nazilli Belediyesi ve çalışma arkadaşlarından özür dilediğini iletti. Benim yıllardır arkadaşım olan birinden bahsediyoruz. Ben bu işe soyunduğum zaman şunu dedim, 'Arkadaşlar doğru dürüst gideceğiz, doğru işler yapacağız hep beraber hizmet edeceğiz.' dedim. Buradan yola çıkarsak kim olursa olsun doğru yaptığında arkanızdayım yanlışta ben yokum. Görüşe bozulmam, görüş farklıdır, yargı farklıdır. Dolayısıyla burada bir yargı var. Kendi kendime söz verdim hep doğrularla olacağım. Bunu tüm Nazilli görecek. 5 yıl boyunca böyle olacak. Kimse bana yanlış yaptıramayacak ve 5 yıl boyunca da yapmayacağım." ifadelerini kullandı.

Nazilli'de kurban telaşı! Etini alan paylaşmaya götürdü Nazilli'de kurban telaşı! Etini alan paylaşmaya götürdü
Kaynak: Haber Merkezi