MUSTAFA AKGÜN - Nazilli Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik, gazetecilerle bir araya geldi. Tetik, Nazilli gündemini sarsan açıklamalar yapan yol arkadaşı Erhan Algan'ın açıklamalarıyla ilgili yöneltilen soruları yanıtlarken zor anlar yaşadı.
Arka arkaya gelen soruları dinlerken gerildiği gözlenen Tetik'in uzun yıllardır tanıştığı arkadaşının istifa haberini verirken duyduğu üzüntü dikkat çekti.

whatsapp-image-2024-06-10-at-22-30-05.jpeg

İHRAÇ BEKLENİRKEN KOMİSYON İSTİFASI GELDİ

Algan'ın açıklamaları nedeniyle partiden ihraç istemiyle disipline sevk edilmesi beklenirken Tetik'in yalnızca encümen üyeliği ve komisyon üyeliklerinden istifasını istemesi arkadaşlık ilişkilerinin iş ilişkisinin önüne geçtiği şeklinde yorumlandı.

"Kim olursa olsun doğru yaptığında arkasındayım ama yanlışta ben yokum." diyen Tetik, "Hepinizin huzurunda söylüyorum, Erhan Algan bana istifasını teslim etti ben de işleme koydum." ifadelerini kullandı.

Nazilli'de kurban telaşı! Etini alan paylaşmaya götürdü Nazilli'de kurban telaşı! Etini alan paylaşmaya götürdü

whatsapp-image-2024-06-10-at-22-30-03.jpeg

NE OLMUŞTU?

İmar Komisyonu üyeliği, encümen üyeliği ve Ege Belediyeler Birliği üyeliği görevleri bulunan ve Tetik'in A takımında yer alan CHP'li Erhan Algan, gazetecilere yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik'in yorulduğunu, muhakeme yeteneğini kaybettiğini söylemişti. Algan daha sonra yaptığı açıklamada kullandığı ifadeler nedeniyle Tetik ve Nazilli kamuoyundan özür dilemişti.

Nazilli gündemine oturan bu olayın ardından belediye içerisindeki kulislerde Algan’ın meclis üyeliğinden istifa etmesi, hatta partiden ihraç edilmesi dillendirilirken, Tetik’in bu kararı belediye yönetimini düşünceye sürükledi.

Kaynak: Haber Merkezi