Büyük Birlik Partisi Nazilli İlçe Başkanı İsmail Bönce, yaptığı yazılı açıklama ile Nazilli Belediye Başkanı Dr. Ertuğrul Tetik’e iş birliği çağrısı yaptı. İlçenin eksiklerinin giderilmesi noktasında yeni yönetimin henüz bir çalışmaya başlamadığına dikkat çeken Başkan Bönce, “Göreve gelen yeni belediye yönetiminin bu zamana kadar geçmiş belediye yönetimlerinden kaynaklı ihmaller ve hatalı projeler yüzünden zaruri ihtiyaçları rafa kaldırıldığını düşünüyoruz. Bunu bir zümreye eleştiri için veya siyaseten değil, gereklilik üzere söylüyoruz.” dedi.

nazillili-baskandan-baskan-tetike-cagri-ustgecit-talep-etti-internet-gazete-477915-0964950f4f5c07704b9432b5bd2eea80.jpg

“EN AZ 3 ÜST GEÇİT YAPILMALI”

İlçenin en önemli eksiklerinden birinin üst geçit olduğunu dile getiren Bönce, “Nazilli'ye ilk yapılması gereken hizmetlerden bir tanesi üst geçittir. Bizim tespitlerimize göre en az üç ya da dört tane daha üst geçit yapılması gerekiyor. Var olan iki tane üst geçit birbirine çok yakın lokasyonda yer alıyor. Tabi ki böyle işlerde uzmanlar tarafından alt yapı üst yapı çalışmaları yapılacaktır. Bizim BBP teşkilatı olarak arkadaşlarla yaptığımız istişarelerde ve araştırmalarda; İsabeyli anayol kavşağı ile Bambu arasına. Uğur, organize giriş ışıkları ile sanayi bölge giriş ışıkları arasına. Adliye ve Ticaret Borsası civarı ile eski polis okulu arasına. Asayiş Büro Amirliği, Vergi Dairesi ile Jandarma, Ödemiş yol ayrımı arasına uygun gözüktüğüne inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

nazillili-baskandan-baskan-tetike-cagri-ustgecit-talep-etti-internet-gazete-477915-31ef1eda81fb6a22a149e0510c07ead5.jpg

Nazilli'de bayram coşkusu camilerden başladı Nazilli'de bayram coşkusu camilerden başladı

“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIZ”

Meydana gelen kazalardan yöneticilerin de sorumlu olduğunu hatırlatan Bönce, “Her yıl onlarca kişinin canına mâl olan faciaya engel olmak istiyoruz. Herkesin özellikle yaşlılarımızın, engellilerimizin, kadın ve çocuklarımızın rahatça alışveriş, okul gibi temel ihtiyaçlarını güvenli bir şekilde yapabilmesini istiyoruz. Oluşan kazalarda muhakkak sürücülerin veya yayaların suçu olduğunu bildiğimiz gibi yetkililerin de payları olduğunu hatırlatırız. Böyle bir projede biz de BBP olarak elimizi taşın altına koymak isteriz, nasıl bir sorumluluk verilirse gücümüzün yettiğince maddi manevi yapmaya hazırız.” diyerek iş birliğine açık olduklarını dile getirdi.

Kaynak: Haber Merkezi