Nazillili öğrenciler eTwining ile gelişiyor

Nazillili öğrenciler eTwining ile gelişiyor

Nazilli İstiklal İlkokulu öğrencileri, eTwining projeleriyle uluslararası çalışmalara katılıyor.

A+A-

AYŞE AKTAŞ - Nazilli’deki okullarda eTwinİng projeleri ile öğrenciler farklı projelerle çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda İstiklal İlkokulu öğrencileri, hazırladıkları eTwining projelerinde uluslararası çalışmalara imza atıyor. Nazilli İstiklal İlkokulu İngilizce Öğretmeni Özgecan Pazarlı, 2019 yılından itibaren eTwining projelerinde öğrencilerin aktif olarak katıldıklarını söyleyerek aktif olarak 2 projenin üzerinde çalıştıklarının altını çizdi. Pazarlı yaptığı açıklamada, ”Uzaktan eğitimin hayatımıza girmesiyle teknoloji hayatımız için çok önemli bir faktör olmuştur. eTwinning projeleri biz öğretmenler ve öğrenciler için yeni teknolojik uygulamaları eğitime uyarlamamız için fırsatlar veriyor. Öğrencilerimiz web2 araçlarını öğreniyor. Kendilerini farklı etkinliklerle ifade etme fırsatı buluyorlar” dedi.

‘ÖĞRENCİLERİN ÖZGÜVENLERİ GELİŞİYOR’

Hazırlamış oldukları projelerinin amaçlarından bahseden Pazarlı Lıttle Gıggles (Küçük Kıkırdamalar) adlı projede İspanya, Portekiz ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden ortaklarıyla işbirliği içinde çalıştıklarını söyledi. Pazarlı,”Projemizin nihai amacı, öğrencilerimizin İngilizce konuşma becerilerini güçlendirmek ve sözlü sunum becerilerini geliştirmektir. Etkili, verimli konuşma aktiviteleri ile öğrencilerimiz hayvanlar hakkında bilgi alışverişinde bulunacaklar. Öğrencilerimiz sosyal aktivitelerde aktif olarak yer alırken yeteneklerini fark edecek ve çok eğlenecekler. Birbirleriyle İngilizce konuşurken de özgüven kazanacaklar. WEB 2 araçlarını kullanarak özgün tasarımlar oluştururken çok eğlenecekler ve eğitimsel açıdan teknolojik atmosferde seyahat edecekler” şeklinde konuştu.


Pazarlı, bir diğer projelerinin ise, Protector Hereoes Of The Nature (Doğanın Koruyucu Kahramanları) adında olduğunu söyledi. Yunanistan, Romanya ve Türkiye ortakları ile yürütülen projenin 6-11 yaş grubu öğrencileri kapsadığını ifade eden Pazarlı, ”Doğa bizim yaşam kaynağımızdır. Onu korumazsak hem kendimize hem de bizden sonraki nesillere büyük zararlar vereceğiz. Son zamanlarda trajik bir salgın yaşıyoruz. Bu bize bir zamanlar doğada olmanın önemi ve güzelliğini hatırlattı. Bu proje ile çocuklar; doğayı daha iyi tanımayı, doğada yaşayan canlıların yaşam haklarına saygı duymayı, doğayı koruma gibi becerileri kazanmayı hedeflemektedir. Öğrencilerimizin bu bilinci erken yaşta kazanacaklarına ve gönüllü doğa elçileri olacaklarına inanıyoruz” diye konuştu.

nazillili-ogrenciler-etwining-ile-gelisiyor-212053-ad12cf62ac4400d25d5a4876cc77a7a1.jpegnazillili-ogrenciler-etwining-ile-gelisiyor-212053-707c4cc85b622078f62d7f4914eac3f2.jpegnazillili-ogrenciler-etwining-ile-gelisiyor-212053-42e60f3f255c2027b62985be083751c5.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.