(SİMGE ATA) Ekipler, 1926 yılından önce Nazilli’nin kurtuluşuna dair eski stat mevkiinde olduğu bilinen bir anıtı aramaya koyulurken, Başkan Kürşat Engin Özcan bu anıta dair bilgisi olan vatandaşlara çağrıda bulundu.
Nazilli Belediyesi'nin, ilçe sınırları içinde bulunduğuna inanılan pek çok tarihi değere dair çalışma yürüttüğü öğrenildi. Belediye Başkanı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan, gün yüzüne çıkarılması gereken değerlerin bulunması için vatandaşlara seslendi.
O ANITI ARIYORLAR
1926 yılından önce Nazilli’nin kurtuluşuna dair ilçede bir anıtın olduğunun da altını çizen Kürşat Engin Özcan, anıtı bulmak için araştırma başlattıklarını belirterek, "Aydın merkezde bulunan anıtın aynısı. Nazilli'de bir yerlerde. Bir seminerde yayınlandı. Biz şimdi o anıtın nerede olduğunu araştırıyoruz. Eski stadyumun oralarda olduğunu biliyoruz. Bulunursa o şekliyle ayağa kaldırmak istiyoruz. Bulunamazsa da bir benzerini aynı ebat ve ölçülerde yaptırarak Nazillimize kazandırmak istiyoruz. Bilgi sahibi olan herkese de buradan çağrımız olsun. Stat yapılırken kaldırıldığı iddia ediliyor. Elinde fotoğraf ve belgesi olan varsa Nazilli Belediyesi'ne bekliyoruz. Personelimiz de üniversite hocalarımız da bu konuda çalışıyor. Ayrıca 5 Eylül'de açılmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: SİMGE ATA