Sezonun son maçında ligde kalmayı başaran Nazillispor AŞ., yeni sezon hazırlıklarına başladı. İlk olarak işe teknik direktörlük sorununa çare bularak başlayan kulüp yönetimi, Yüksel Yeşilova ile anlaştı. 

Genç güreşçi Sırbistan’da fırtına olup esti Genç güreşçi Sırbistan’da fırtına olup esti

Whatsapp Image 2024 06 27 At 18.22.33
HAGİ’YLE ÇALIŞTI
Nazilli Spor A.Ş'nin yeni teknik direktörü olan Yüksel Yeşilova, 1968 Adana doğumlu. Almanya Köln futbol akademisinde antrenörlük lisansını alan teknik adam, Galatasaray efsanesi Gheorghe Hagi’nin yanında yardımcı antrenörlük yaptı ve uzun yıllar Alpar Meszaros, Marius Lacatuş, Gheorghe Mutescu gibi isimlerin yanında çalıştı. Yüksel Yeşilova, Stea Bükreş, Sportul, U Cluj, FC Dinamo, Petrolul, FC Rapid, Kurban Krosnodar, Kahramanmaraşsor, Giresunspor, Tarsus İdman Yurdu gibi ekiplerde görev yaptı. Tecrübeli hoca yeni sezonda Nazilli Spor A.Ş'nin başında sahaya çıkacak. Naz Naz ile birlikte 26’ncı takımını çalıştırmış olacak. 
Gazi Mustafa Kemal Spor Tesisleri toplantı salonunda yapılan imza töreninde Başkan Şahin Kaya ve teknik direktör Yüksel Yeşilova'nın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. 

Whatsapp Image 2024 06 27 At 18.22.33 (2)
“NAZİLLİ ŞEHRİN EN BÜYÜK MARKASIDIR”
Yeni sezonun bütün takımlara hayırlı olmasını dileyen Nazillispo AŞ. Başkanı Şahin Kaya, “Zorlu bir sezon bizi bekliyor. Bu anlamda da ilk hamleyi teknik direktör anlaşması yaparak yaptık. Yüksel Yeşilova hocamızla anlaşma imzalıyoruz. Geçen seneki duyarsızlığı bu Aydın camiasından beklemiyorum. Bu sene özellikle Nazilli’den daha duyarlı olmalarını bekliyorum. Diğer yandan da sponsorluk çalışmalarına da devam ediyoruz. Yönetim olarak da yenilenmeye gittik. Gelin Nazillispor’u beraber yönetelim. Herkesin desteğini bekliyoruz. Nazilli şehrin en büyük markasıdır. İyi bir gruba düştük. Aksilik çıkmazsa transfer tahtamızı da açacağız. Gerekli transferler yapılacak” dedi. 

Whatsapp Image 2024 06 27 At 18.22.33 (1)
“BİZE DESTEK LAZIM”
Teknik direktör Yüksel Yeşilova zor bir göreve geldiğini belirterek, “Zor bir göreve geldim. Bu sene profesyonellikte 26’ncı yılım 8 ülkede 25 takımda çalıştım. Tüm tecrübemle Nazilli Belediyespor’a geldim ve tüm tecrübemi burası için harcayacağım. Herkes kulübün durumunu biliyor. Büyük bir ekibiz, hepimiz birbirimize destek vererek bu işi başaracağız. Bize destek lazım” dedi. 

Whatsapp Image 2024 06 27 At 18.22.32
“TAHTAYI AÇIP TRANSFER BAŞLAYACAĞIZ”
Türk futbolunda kimsenin sportif başarıya veya kariyere bakmadığını dile getiren Yüksel Yeşilova, “Türkiye’de kimse kimsenin kariyerine veya sportif başarısına bakmıyor. Herkes başka şeylerle ölçülüyor. Şahin Başkan bize inandı. Birbirimizin yükünü hafifleteceğiz. Şartlar ne olursa olsun burada iyi bir takım kuramazsam ben 25 yılımı boşa harcamışım. Tahtamızı açtığımız andan itibaren transferlerimizi yapacağız” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Mine Eren