Avrupa şampiyonu Ampute Milli Futbol Takımı, yurda döndü Avrupa şampiyonu Ampute Milli Futbol Takımı, yurda döndü

Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Türker Kocakahya'nın haberine göre, daha önce Nazilli Belediye Başkanlığı da yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda gelen soru üzerine Nazillispor hakkında değerlendirmede bulundu. Futbolun şehrin dışa açılan kapısı olduğunu vurgulayan Alıcık, Nazillispor’u sahipsiz bırakmayacaklarının altını çizdi.  Kulübün borcunu bildiklerini ve yönetilmeyecek pozisyonda olmadığını kaydeden Alıcık, kulübün satılması ile ilgili iş adamlarıyla görüşmeler yaptıklarını belirtti. 
“Nazillispor bizim evladımız gibi” diyen Alıcık, para ile ilgili sıkıntı olması durumunda bunu Nazilli’de telafi edilebileceklerini belirtti. Şuan kulüp için istenen paranın anormal olduğuna dikkat çeken Alıcık, makul paralar olursa kulübün alınacağını kaydetti. Takımın tesislerden çıkarılması konusunda da değinen Alıcık, “Belediye başkanımızla da görüştük. Makul ve mantıklı şekilde bize verecekler” dedi. 
Şehirdeki diğer kulüplere de dikkak çeken ve “Niye Aydınspor eski mazisine kavuşmasın? diyen Alıcık, Büyükşehir Belediyesinin Efelerspor’u alarak şehrin takımı yapması gerektiğini söyledi. Alıcık, “Özlem Hanım Efelerspor’u almalı, götürüp Süper Lig’de oynatmalı. Aydın bunu hak ediyor mu? Ediyor. Bu şehre bunu yapmak lazım. Aydınspor mazisi olan bir takım. İsterseniz her şeyi yaparsınız” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: Türker Kocakahya