(SİMGE ATA) Nazilli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı MHP'li Haluk Alıcık, uzun zamandır üzerinde çalıştığı İstasyon Alt Geçidine yürüyen merdiven yapılması projesinde ihaleye çıkılacağını müjdeledi. Trafiğin yoğun olduğu ve yayaların yürümekte güçlük çektiği Cumhuriyet Mahallesi ile Altıntaş Mahallesi’ni birbirine bağlayan TCDD İstasyon Meydanı'na yapılması planlanan yürüyen merdiven için ihale süreci netleşti. Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Mehmet Özmen ile birlikte alt geçitte incelemede bulunan Haluk Alıcık, Mart ayı içerisinde ihalenin yapılacağını müjdeledi.
"BU PROJE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"
Cumhuriyet Mahallesi’nin başlıca sorununun alan bulma zorluğu olduğunu belirten Alıcık, Muhtar Mehmet Özmen’in istekleri doğrultusunda şimdiye dek yapılan hizmetlerde imkanları en iyi şekilde kullandıklarını kaydetti. Yalnızca Cumhuriyet ve Altıntaş Mahallesinin sorunu olmaktan çıkan İstasyon alt geçidi sorununa ilişkin konuşan Alıcık, "Buraya yürüyen merdiven yapılması zaten seçim vaatlerimiz arasına yer alıyordu. İnşallah Mart ayı içerisinde ihaleye çıkacağız. TCDD tarafından yürüyen merdiven yapılması konusunda anlaşma yapıldı. Proje için 2,5 milyon TL’lik bir bütçe ayrılacak. Özellikle engelliler ve yaşlılarımızı ilgilendiren bu proje bizim için çok önemli" dedi.

yuruyen-merdiven-projesi-ihaleye-cikiyor-93927-2fd61df9d3f4652888c846ba8560334f.jpgyuruyen-merdiven-projesi-ihaleye-cikiyor-93927-a93dfdc25da5fd1427eba19dbc2ff1d1.jpg


Kaynak: SİMGE ATA