Nazilli Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik daha önce basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda ilçenin trafik sorunun çözmek için tek yön uygulaması üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Ordu Caddesi, Belediye Meydanı, Yeni Mahalle’deki Cumartesi Pazarı’na kadarki kısım ve Hürriyet Caddesi’nin bir bölümünde tek yön uygulaması başlatacaklarını belirten Tetik, zabıta ekipleriyle yapılan denetimde müjdeyi verdi. 

NAZGEM kapatıldı mı? “İlçe belediyesinin kaldıramayacağı kadar zarar var” NAZGEM kapatıldı mı? “İlçe belediyesinin kaldıramayacağı kadar zarar var”

“BÜYÜKŞEHİR İLE ÇALIŞMALAR BAŞLADI”

Tek yön çalışmasıyla ilgili gazetecilerin sorusuna yanıt veren Başkan Tetik; "Bir projeyi, kafamdaki düşünceyi önce kendi halkımla konuşuyorum. Odalarla onu konuştuk. Odalar da sağ olsunlar bunun iyi olacağını söylediler. Aydın Büyükşehir Belediyesi ile birlikte projemizi yapıyoruz şu an. Daha önce de bir yere kadar gelmiş, bunu geliştireceğiz. İlk olarak Ordu Caddesi’nde başlayacak. Hürriyet Caddesi belki arkasından gelecek. İstasyon Meydanı’nda bir düzenleme yapacağız. Bunları yaptıktan sonra yürüme alanları ve bisiklet alanlarıyla çok güzel bir yer olacak. Aydın Büyükşehir Belediyesi ile bu konuda çalışmamız başladı.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Mine Eren