“NE 12 EYLÜL ÖNCESİNİ NE DE 12 EYLÜL'Ü UNUTURUZ”

“NE 12 EYLÜL ÖNCESİNİ NE DE 12 EYLÜL'Ü UNUTURUZ”

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 12 Eylül 1980 darbesinin yıl dönümüne ilişkin bir mesaj yayınladı. Alıcık mesajında, “Ne 12 Eylül öncesini ne de 12 Eylül'ü unuturuz.” ifadesini kullandı.

A+A-

Alıcık, yaptığı yazılı açıklamada, 12 Eylül 1980 darbesinin yıl dönümünü andı. Alıcık, mesajında, “Milliyetçi Hareket Partisi, TBMM’nin işlemez hâle geldiği dönemlerde sorumluluk üstlenmiş, demokrasinin önündeki tıkaçları büyük bir ustalıkla ve titizlikle açmayı bilmiştir. Demokrasi ile Türk Milliyetçiliği ikiz kardeştir. 52 yıllık şerefli mazisinde demokrasi mücadelesi veren, demokrasinin sürdürülebilir ve güvenilir olması için bedeller ödeyen Türk Milliyetçileri ve Ülkücülerin kutlu kalesi Milliyetçi Hareket Partisi, TBMM’nin işlemez hâle geldiği dönemlerde sorumluluk üstlenmiş, demokrasinin önündeki tıkaçları büyük bir ustalıkla ve titizlikle açmayı bilmiştir.” ifadelerini kullandı.
“EN GÜÇLÜ SİLAH, FİKİR; EN GÜÇLÜ FİKİR, TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİDİR”
“En güçlü silah, fikir; en güçlü fikir, Türk Milliyetçiliğidir.” şuuruyla hareket ettiklerini dile getiren Alıcık, mesajını şöyle sürdürdü:

“Üniversitelerde hem kendilerini hem de Anadolu’nun bağrından kopup gelmiş temiz vatan evlatlarını kökü dışarıda bulunan fikir akımlarından, bunların terörist yapılanmalarından korumak isteyen Türk Milliyetçileri şehit edilmeye başlanmıştır. Fikrinden başka silahı bulunmayan pek çok Ülküdaşımız, ilki Ruhi Kılıçkıran olmak üzere vahşice şehit edilmiştir. Yapılan sözde yargılama sonucunda Ülküdaşlarımız Ahmet Kerse, Ali Bülent Orkan, Cengiz Baktemur, Cevdet Karakaş, Fikri Arıkan, İsmet Şahin, Mustafa Pehlivanoğlu, Halil Esendağ, Selçuk Duracık idam edilmiş, nice dava arkadaşımız çeşitli cezalara çarptırılmış ve bazıları da yargılanma sona ermeden ilahi rahmete kavuşmuşlardır. Cezaevlerini taş medrese, Hazreti Yusuf’un uğradığı iftiraya mülhem Yusufiye bildik. ‘Zalimlerin bir hesabı varsa şüphesiz ki Allah’ın hesabı en güzel hesap, adaleti en güzel adalettir’ dedik. Vatan, millet aşkıyla çilehanelerde çile doldurduk ancak kalplerimize ümitsizliğin zerresi giremedi. Başta Başbuğ'umuz Alparslan Türkeş olmak üzere ebedîyete irtihal etmiş dava arkadaşlarımızın, gerek 12 Eylül öncesinde verdikleri destansı mücadelede şehadet şerbetini içen, gerekse 12 Eylül’ün idama reva gördüğü her biri ışığımız  Ülküdaşımızın ruhları şad, mekânları cennet olsun."
"BİZ, VARLIĞINI TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN EDENLERİZ"
“Biz, devleti ele geçirenlerin kurduğu göstermelik cunta mahkemelerinde İstiklâl Marşı’nı haykırarak milletin istiklâline sahip çıkanlarız. Biz, ya İstiklâl ya ölüm parolasıyla ölümü öldürenleriz. Biz, varlığını Türk varlığına armağan edenleriz. Biz, celladından helallik isteyen, geride kalanlarımıza davamızı miras bırakanlarız. Biz Türk milletinin kendi dikeni ile kanayan gülleriz. Biz, geceyi aydınlatan umut ışığıyız. Biz, Milliyetçi-Ülkücü Hareket’iz. Ne 12 Eylül öncesini ne de 12 Eylül’ü unuttuk, unuttururuz.  12 Eylül öncesindeki haklı mücadelemizin meyvelerini candan aziz bildiğimiz Türk milletinin toplamasına müsaade etmeyip “Bizim çocuklar kazandı” diyerek geleceğimizi çalanlar 15 Temmuz’da bu sefer kaybetti. Sayın Genel Başkanımız, bilge liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendi önderliğinde Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in duruşu Türk milletimize güven, cesaret vermiştir, vermeye de devam edecektir. Türkiye artık nereden bir saldırı, Türk milletini dize getirmek isteyen bir kalkışma gelecek diye beklemek yerine millî ülküleri ışığında büyük, güçlü Türkiye’yi kurma yolunda önemli adımlar atmaktadır. O günleri yaşayan ve bugün hayatta olan kıymetli Ülküdaşlarımıza Allah sağlıklı ömürler versin. Kara eylül, bir elinde bilim, diğer elinde ahlak ve erdem olan Türk Gençliğinin aydınlığında boğulsun." 


 


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.