Nerede kalmıştık?   

Yaklaşık 2 bin yıl kadar önce Roma İmparatorluğu döneminde, taş, metal ve tahta üzerine kazınarak Aydın’a kadar ulaştığı bilinen tarihteki ilk günlük gazete “Acta Diurna” kayıtlarının, 
Günümüzde ne yazık ki tek bir sağlam kopyası dahi yok; 
Ancak Aydın’ın 2 Mart 2004’den bu yana kesintisiz olarak yayın hayatını sürdüren ‘Hedef’i var!

Ann Curry der ki; “Gazetecilik geleceğe bir inanç eylemidir” 
Belki bir gün ‘Acta Diurna’nın sağlam ve geniş kopyalarına arkeolojik kazıların herhangi birinde ulaşılacak ve ‘Dünya Tarihi’ yeniden yazılacaktır;
Fakat eminim ki ‘Hedef’in Aydın için 17 yıllık arşiviyle birlikte henüz sayfalarında yer almayan haberleriyle köşe yazıları, 
Gelecekte de ‘Gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü’ olan Aydın’ımızın yarınlarına ışık tutmaya devam edecektir.  

İşte bu ışığın zihinlerde ve gönüllerde daha da kamaşması için 7 Şubat 2020’de ayrıldığım Aydın Hedef Gazetesi’ne 1 Kasım 2021 tarihiyle yeniden dönmüş bulunuyorum. 
Tam da pandemiden önce gerçekleşen bu kısa süreli ayrılığın ardından yuvaya yeni imtiyaz sahibi Bülent Akgün’ün teklifi üzerine ‘Genel Yayın Yönetmeni’ olarak dönmek, elbette mesuliyetimizi daha da artırdı. 

Bu mesuliyeti, Aydın Basını’nın en genç ve en çalışkan ekibinden oluşan Hedef Ailesi içerisinde layıkıyla yerine getireceğimize dair sarsılmaz bir inanç içindeyim. 
Mesleğe 19 yaşında bisikletle yaklaşık 20 kilometrelik bir güzergahta gazete dağıtımı ve haber takibiyle başladığım ilk günkü aşk ve heyecanla demek belki çok klasik bir tabir olacak ama 
Aydın’ın 8 bin 116 kilometrekarelik yüzölçümü içerisinde, değişen ve gelişen yeni olgulara dair haberlerle her yeni günün şafak çizgisine, içtenlikle aydınlık bir şerit daha çekme ülküsü en büyük dayanak noktamızdır. 

Umuyoruz ki; “Aydın’ın Hedefi Var” sloganıyla 17 yıldır Aydın Basını’nda yeni hedef ve ideallerin ışığında yarınlara anlam katarak bugünlere gelen Aydın Hedef Gazetesi, bundan sonraki süreçte de okuyucularından aldığı ve alacağı güçle birlikte kadrosuna kattığı yeni isimlerle daha da büyüyecektir. 

Aydınlılardan tek isteğimiz halkın gözü, kulağı ve sesi olan ‘Yerel Basın’a sahip çıkılması noktasında duyarlılığını kaybetmemesidir. Bu noktada objektif bir sağduyuyla Aydın’ımızın sorunlarına dün olduğu gibi bundan sonra da içtenlikle kanalize olup sahip çıkacağımızdan da hiç kimsenin şüphesi olmasın!

Bu vesileyle yeni görevimizin Aydın Basını ve Hedef Ailesi için de hayırlı olmasını diliyor, aldığım kararı içtenlikle destekleyerek bizi daha büyük başarılara teşvik eden tüm değerli meslek büyüklerimle, meslektaşlarıma ve herkese de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 

Vira Bismillah!

nerede-kalmistik-244052-24b668be2a6a50caea1f2f40b4ab0596.jpg


 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.