TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

NEREDE KALMIŞTIK?

NEREDE KALMIŞTIK?

Madem sorduk söyleyelim. Yıllardır amatör liglerde kalmıştık. Bu sözüm, Aydın’ın en büyük ilçesi Efeler için. Branş ise tahmin edebileceğiniz gibi futbol. Efeler’de en son profesyonel lig maçını yıllar önce Aydınspor 1923 ile izlemiştik. Siyah beyazlılar da Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) düşünce ilçede adeta bir profesyonel maç hasreti başladı.

***
Elbette heyecanlı BAL maçları izledik. Hatta geçen sezon Efeler 09 Spor Futbol Kulübü’nün BAL’daki şampiyonluğunu gördük. Kısacası yıllar sonra Efeler’de profesyonel bir takımın heyecanı yaşanmaya başladı.

***
Takım tarihinde ilk defa profesyonel liglerde maça çıkacak. İlk hafta maçında Artvin Hopaspor ile deplasmanda karşılaşacak. Kısacası Efeler ilçesi kaldığı yerden profesyonel liglere devam edecek. Burada önemli olan kısım liglerde kalıcı olmak. Hatta hem kısa hem uzun vadede hedef mutlaka üst ligler olmalı.

***
Ama özellikle futbolda temkinli olmanın önemini bir çok örneği ile gördük. Rüya gibi geçen geçen sezonun ardından 3. Lig için kurulan kadro kağıt üzerinde bir çok futbolseverden geçer not aldı. Sıra geldi sahadaki performansa. Çevremizde konuştuğumuz bir çok kişide sezon öncesi heyecanı hissedebiliyoruz. ‘Özlemiştik’ profesyonel ligleri diyen futbolseverler gözünü ilk maça çevirdi.

***
İlk maçtan taktik, teknik konuşmak elbette yersiz. Ancak hazırlık maçlarının genelinde gördüğümüz kadarıyla takım kazanma hedefiyle sahaya çıktığında güzel sonuçlar alıyor. Bu da açıkçası sezon için umut veriyor. Şahsi görüşüm nasıl başlanırsa öyle gideceği yönünde. Tek maç olarak düşünmeyelim bunu tabi ki. Sezonun ilk döneminde üst üste alınacak puan ya da puanlar gelecek için yeşil ışık yanmasına sebep olacaktır.

***
Bizler de hem Efeler’de yaşayan futbolseverler hem de spor basını olarak şehri temsil eden Efeler’i yakından takip edeceğiz. Aydın’a bir profesyonel takım daha kazandırıldı. Tüm şehrin sahip çıkması, destek vermesi gerektiğini düşünüyorum.

***
İlk maçta alınacak bir galibiyetin ikinci hafta Adnan Menderes Stadı’nda Kepez Belediyespor ile oynanacak mücadele öncesinde nasıl bir hava estireceğini Aydın’daki futbolseverler iyi biliyor. Umarım uzun lig maratonunun sonu 2. Lig olur. Cumartesi günü oynanacak olan Artvin Hopaspor maçında şimdiden Teknik Direktör Cemil Aktaş ve ekibine ve futbolculara başarılar diliyorum.

***

DİĞER YAZILARI


Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR