TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

NEREDE KALMIŞTIK?

NEREDE KALMIŞTIK?

Profesyonel liglerde devre arası dönem bitip ikinci yarının başlayalı çok oldu. Süper Amatör Lig’de de heyecan kaldığı yerden başlamıştı. Derken gözlerimizi yeniden Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) çevirdik. İlk yarının tamamlandığı ligde ikinci yarı maçları hafta sonu oynanacak.

Biz elbette Aydın takımlarının yer aldığı 9. Grup’a odaklanacağız. İlk yarıya genel bir bakacak olursak 6 galibiyet, 5 beraberlik, 2 mağlubiyet alan Sökespor, topladığı 23 puanla 5’inci sırada yer alıyor. 5 galibiyet, 3 beraberlik ve 5 mağlubiyet alan Didim Belediye Saygın Yapı Spor 18 puanla 8’nci sırada bulunuyor. 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 7 mağlubiyet alan Davutlar Belediyespor da 14 puanla 10’uncu sırada yer aldı. 3 galibiyet, 3 beraberlik, 7 beraberlikle 12 puan toplayan Yıldızspor ise 11’nci sırada devre arasında girdi.

İl sıralamasında Söke ekibi zirvede yer alırken, Didim temsilcisi 2’nci, Davutlar ekibi 3’üncü ve Efeler temsilcisi ise 4’üncü sırada yer alıyor. Ancak puanlara baktığımızda çok fark olmadığı gibi Sökespor’un önemli bir çıkış yakaladığı aşikar.

Takımların devre arası transfer dönemin önemli isimleri kadrosuna kattığını da düşünürsek güzel bir ikinci yarı bizleri bekliyor.

Aslında benim BAL’a bakışım her sene bir takımımızı 3. Lig’e göndermek üzerine. Yani takım isimlerinden ziyade şehrin ön planda olduğu ve temsilci sayımızın arttığını görmek güzel. Son dönemde Kuşadasıspor ve Efeler 09 Spor Futbol Kulübü’nün başardığı gibi bu sene de neden bir takımımız 3. Lig’e çıkmasın?

Umarım sezon sonu şampiyon olan takımı tebrik ettiğimiz haberler ya da köşe yazıları yazarız. Takımlara şimdiden ikinci yarı sezon için başarılar diliyorum.

DİĞER YAZILARI

Önceki ve Sonraki Yazılar
TÜRKER KOCAKAHYA Arşivi
SON YAZILAR