Öğrenci dostu Aydın

Öğrenci dostu Aydın

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarının, (ÜniAr) 2019 yılında gerçekleştirdiği Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması’nda ikinci sırada yer aldı.

A+A-

(HABER MERKEZİ) Üniversite-kent iş birliğini ön plana çıkaran projeleri, öğrencilerinin ve akademik kadrosunun bilimsel çalışmaları ile ulusal ve uluslararası alanda adından söz ettiren Adnan Menderes Üniversitesi’nin de bulunduğu Aydın ili, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarının, (ÜniAr) 2019 yılında gerçekleştirdiği Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması’nda ikinci sırada yer aldı.
 ADÜ’nün de bulunduğu Aydın ilinin araştırmada ikinci sırada yer alarak üniversite öğrencileri başkentlerinden biri olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, üniversitenin, Aydın’ın en büyük kamu ailesi olduğuna dikkat çekerek Aydın halkı ile üniversiteyi bütünleştirici projelerde yer almaya hazır olduklarını ifade etti.

aydin-ogrenci-dostu-universite-sehirleri-arastirmasinda-ikinci-oldu-118444-846fee53b8399452bb673b2cf6e5a0a4.jpg

ŞEHRİN VE ÜNİVERSİTEMİZİN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRMEYE HAZIRIZ
Rektör Aldemir, Gençlerin bir şehrin dinamiği olduğunu, yetişen iş gücüyle birçok sektör ile iş birliğine hazır olduklarını ifade ederek “Geçtiğimiz günlerde Ziraat Fakültemiz ile Koçarlı Belediyesi arasında gerçekleştirilen kentsel yeşil alan haritalanmasını hedefleyen protokolü bu kapsamda örnek verebiliriz. Şehrimizin ve Üniversitemizin güçlerini birleştirerek büyük başarılara imza atılacağına inanıyorum” dedi.

‘GENEL MEMNUNİYET’TE SINIFTA KALDI
Öte yandan araştırmada kullanılan verilerde 2019 yılında 123 devlet ve 65 vakıf olmak üzere 188 üniversitede öğrenim gören toplam 35 bin 715 öğrenciden görüş alındı. Bu araştırmanın sonuçlarına göre Aydın, Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması’nda ikinci sırada yer alırken Devlet Üniversiteleri Genel Memnuniyet sıralamasında da 46. sıradan listeye girdi.

Üniversite öğrencilerinin okuduğu şehirden ve halkından memnuniyetini ölçmeyi amaçlayan bu çalışma üniversite şehirlerini, öğrencilerin memnuniyet derecesine göre sıralıyor. Araştırma, ulaşım imkanları, şehirde kendini güvende hissetme, eğlence, spor, esnafla ilişkiler, öğrencilere karşı halkın tutumu, gezi, sosyal, sanatsal ve kültürel etkinlikler ile sağlık sorunlarının çözümü gibi konularda üniversite öğrencilerinin şehre ilişkin memnuniyetlerini ölçüyor.

aydin-ogrenci-dostu-universite-sehirleri-arastirmasinda-ikinci-oldu-118444-9fe16eb027636425e4d30f263f22236a.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.