(SİMGE ATA) Katılımın 21 Mart'a kadar devam edeceği yarışmada dereceye girenlere tablet bilgisayar, tablet, boya takımı, özel tasarım bardak gibi çeşitli hediyeler verilecek.

Aydın'da; öğrencilerin sanatsal yönden gelişimlerini sağlamak, hayal güçlerini zenginleştirmek, düşünme yeteneklerini güçlendirmek, yaşama bağlılıklarını ve güzel sanatlara olan duyarlılıklarını artırmak, karikatüre olan ilgiyi pekiştirmek ve devamlılığını sağlamak amacıyla karikatür yarışması başlatıldı. Aydın genelinde ortaokul, lise ve dengi okulların öğrencilerinin katılabileceği karikatür yarışması, tek bir konuyla sınırlandırılmadı.

Yarışma koşulları arasında; bilgisayar ortamında hazırlanan eserlerin çıktılarında sanatçının ıslak imzasının bulunması, yarışmaya gönderilen yapıtların asıllarının olması, fotokopilerin gönderilmemesi, gönderilecek karikatürlerin boyutları A4 olması ve en fazla 3 karikatür ile katılmak gibi şartlar yer alıyor.

Ortaokul ve lise olmak üzere iki kategoride dağıtılacak olan başarı ve mansiyon ödülleri arasında ise tablet bilgisayar, tablet, MP3 çalar, boya takımı, özel tasarım bardak, başarı belgesi ve madalya yer alıyor.
Karikatür yarışmasına başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin eserlerini 21 Mart 2019 Perşembe günü saat 17.00'ye kadar Aydın Özel Başak Koleji Görsel Sanatlar Bölümü Başkanlığına teslim etmesi gerekiyor. Eserler 22 Mart 2019 Cuma günü saat 14.00’de jüri tarafından değerlendirilerek, sonuçları 25 Mart 2019 tarihinde duyurulacak.

ogrenciler-hayal-guclerini-yaristiracak-90933-9c787b00da0b6592c470dc409ce71080.jpg


Kaynak: SİMGE ATA